Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 7 olaj specifikáció ?

VW Golf 7 olaj specifikáció ?

Figyelt kérdés

Üdv.

Csak nekem furcsa, hogy a VW nem ad meg viszkozitást az adott autóhoz ?

2015 1.2 TSI 110 HP

Továbbá az autó kódja alapján long life azaz VW 504-es szabványt ajánl, viszont át lett állítva rugalmasra, amihez a VW 502-es ajánlott, ilyenből viszont egyre kevesebb olajat árulnak.

Mindkettő jó vajon ?



jún. 20. 20:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9,10:

Egy motorolajnak kettő fő tulajdonsága van: sűrűség és kinematikai viszkozitás. Ezen adatokat megtalálod minden motorolajgyártó honlapján hogy melyik olajnak melyek ezen értékei. Két 5W-30 olaj között is lehet minimális eltérés amely nem biztos hogy minden autóhoz megfelelő. Nyilván ideig el fog menni az autó szinte bármilyen olajjal de hosszú távon nem biztos hogy jót tesz neki. Aztán ott van az ACEA illetve az API szabványrendszer amely szintén egy csomó dolgot jelöl. Ami jó a benzines autóba nem feltétlen jó a dízelbe mert például túl sok hamu keletkezik és idővel eltömíti a részecskeszűrőt. És a motorolajokba vannak még különböző adalékanyagok amik például a jobb kenőképességért, a kopás csökkentéséért, a kisebb ellenállásért ezáltal az üzemanyagfogyasztás csökkentéséért vagy éppen a lerakódások meggátolásáért felel. Fel mész bármely olajgyártó oldalára és nézegeted a termékadatlapokat, ott világosan le van írva hogy mihez jó és mihez nem. Egyik 5W-30 például a régebbi szívóbenzinesekhez lett fejlesztve de nem jó az újabb dízelekhez, ugyanakkor az új dízelekre fejlesztett 5W-30 nem biztos hogy jó régebbi szívóbenzinesekhez.

jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Drága barátom! API szabványt emlegetsz.Mai modern olajoknál, 5W-sek már ilyenek,szinte mindegyike tartalmazza az "S" és a "C"jelölést.A kérdésben 10 éves kocsi szerepel.Bármelyik 5W 30 bőven megfelel bele!

És amit írtál:?. Fel mész bármely olajgyártó oldalára és nézegeted a termékadatlapokat, ott világosan le van írva hogy mihez jó és mihez nem.

Látod ez a különbség köztünk. Én nem a parizer-és virsligyártók oldalán olvasom el hogy mit egyek.Én szakmailag tanultam egyet-mást, és többek között azt is tudom: Nem kell misztifikálni a gyártók adatait, vannak általános, szakmailag elfogadott dolgok és azokat kell betartani. Nyugodtan elhiheted nekem: Nincs opel-olaj, ford -olaj,briggs olaj Bmw-olaj sorolhatnám.

jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja, és én nem veled akarom megvitatni a gondolom mindjárt valamilyen oldalon elolvasott okosságokat. Én a kérdezőnek leírtam amit tudok.Tudom, hogy AHHOZ az autóhoz bármelyik 5W30 és 5W40 olaj tökéletes.
jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12,13 Ha te mondod...nyilván csak viccből adják meg az olajgyártók hogy melyik gyártói specifikációt teljesíti az adott olaj...😅😅

De hát nyilván az átlag magyar ha belehugyozik a karterba és a sarokig nem döglik be a kocsi akkor ugyebár az milyen jó a kocsinak...😅😅

jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!