Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 7 olaj specifikáció ?

VW Golf 7 olaj specifikáció ?

Figyelt kérdés

Üdv.

Csak nekem furcsa, hogy a VW nem ad meg viszkozitást az adott autóhoz ?

2015 1.2 TSI 110 HP

Továbbá az autó kódja alapján long life azaz VW 504-es szabványt ajánl, viszont át lett állítva rugalmasra, amihez a VW 502-es ajánlott, ilyenből viszont egyre kevesebb olajat árulnak.

Mindkettő jó vajon ?



jún. 20. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szerintem az 504-es szabvány a megfelelő. Viszkozitást azért nem adnak meg, mert ezt a szabványt több olaj is teljesíti, ami lehet 0W-30, 5W-30 vagy már viszkozitás is, olyat teszel bele ami szerinted megfelelő de a magyarországi éghajlatra általánosságban jó az 5W-30.
jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
10 éves autóba menj be egy üzletbe, és kérjél 4 liter bármilyen 5W30-40 motorolajat öntsd bele és menjél tovább.
jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyári előírásoknak megfelelőt kell belerakni. Ha csak a szabvány van megadva, akkor mindegy milyen viszkozításút raksz, ami megfelel a szabványnak.
jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

VW504 5W-30 és a szimpatikus márka.

Én speciel ezt szoktam

[link]

De tényleg szabadon választott Castrol, Liqui Moly, Shell, Mannol

mindegyik márkának van típus specifikus olaja.

jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
#2 És akkor csodálkozunk hogy miért egy romhalmaz az ország gépparkja....
jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#2 Azért nem így van, viszkozitási osztályokon belül is minden olajnak más-más a sűrűsége és a tulajdonságai. Ezért van az hogy ami az egyik autóba jó az a másikba nem feltétlen.
jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, eddig is 5w30 ment bele, csak nekem furcsa volt, hogy a VW nem ad meg viszkozitást, ráadásul a Long life (max 30.000) és a rövid intervallumú (max 15.000) olajokat két szabványra osztja. Valószínűleg VW 504 marad, mivel ott az API szabványból elérhetőek a legújabbak (API SP). Az 502-ből régebbi API SL olajok vannak leginkább, azt már nem raknék ennyire "fiatal" autóba.

jún. 21. 15:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 504/507 váltotta az 502/505-öt és az új mindenben teljesíti a régi követelményeit. Így gondolom (márka) szervíz ellátása és a hozzátartozó logisztika egyszerűsítése miatt kikopott. Így az aftermarket piac is inkább az új specifikáció feltüntetésére koncentrál. Attól, hogy te nem Longlife ciklus szerint cseréled, nyugodtan bele teheted a "Longlife" olajat.
jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ma 15:27" És akkor csodálkozunk hogy miért egy romhalmaz az ország gépparkja..." lehet hogy igazad van, de 1-2 szóval magyarázd is meg. De komolyan! Az hogy megint nyomsz egy pirosat az qrvára nem érdekel,csak írjál egy szakmailag megalapozott véleményt.5W olajat írtam, ami minimum fél-szintetikus. Bármelyik 10 év körüli autóba a lehető legjobb választás.
jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ma 15:31 Mit írtál???:"Azért nem így van, viszkozitási osztályokon belül is minden olajnak más-más a sűrűsége és a tulajdonságai. Ezért van az hogy ami az egyik autóba jó az a másikba nem feltétlen." Atya ég! Ne haragudj meg: Ezt gondolom nem iskolában tanultad. Tesco újság lehet hogy ír hasonlókat, de azt sem nagyon hiszem. Basszus: Ez járművekről, műszaki dolgokról szóló kategória.
jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!