Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A teljes nulláról hogyan,...

A teljes nulláról hogyan, miből tudnám megtanulni, hogy az autók és egyéb járművek hogyan működnek, milyen specifikációik vannak?

Figyelt kérdés
Tehát nem vezetni akarok megtanulni. Egyszerűen szeretném megtudni, hogy hogy működnek az autók, honnan lehet tudni, hogy melyikbe milyen üzemanyag mehet, milyen engedélyek-műszaki dolgok vannak, vonatkoznak rájuk. Motor, hajó, stb. szintén számít. Olyan munkahelyen kezdtem el dolgozni, ahol szerencsére nem ez a munkám, de részben járművekre vonatkozó szabályzatok alkotásában is közre kell(ene) működnöm, de ez a szakmai háttér nélkül nem megy. Nincs jogsim, nem ismerem az autós fogalmakat sem, így gondoltam a kocsikkal kezdeném. Mindenképpen magyar nyelvű anyagot keresnék.

2023. nov. 11. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kérdésed annyira össze-vissza és átfogó, hogy erre egészen biztosan nem lehet választ adni. Ezt le kell bontanod több, pontosabb és konkrétabb kérdésre, utána vagy azokat feltenni itt és akkor talán tudunk válaszolni, vagy google.
2023. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval van egy olyan munkaköröd, amihez részben nem értesz. Talán a munkahelyed felelőssége lenne egyfajta továbbképzés, nem?
2023. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez évek munkája, akkor is ha érdekel a téma. De ha valami nem érdekel, akkor sokkal rosszabb/nehezebb megtanulni.
2023. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körben szerintem szerezz egy kresz könyvet és azt tanulmányozd.

Abból a közúti jármű kategóriákat és alap műszaki ismereteket meg tudod tanulni.

2023. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy kezdtem hogy először a biciklit bütyköltem, aztána segéd motort.

Közben meg mindenhonnan kérdezősködtem és szereztem a tanulni valót és tanultam.

De persze egy traktorossal is beszéltem és az is magyarázott sok mindent.

Majd az autók következtek, de eddigre már volt valami alap fogalmam néhány dologról.

Közben én is olvasgattam és minden féle motoros, autós témát elolvastam.

AZtán amikor lett kocsim azt is szépen átnéztem és lassan neki fogtam szerelgetni.

Szerintem ezt nem lehet egyik napról a másikra megtanulni.

Nagyon hosszú idő kell, főleg meg autodidakta módszerekkel.

2023. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A rövidített verzió azt hiszem néhány könyv lenne, de az érdeklődést kéne felkelteni valamivel elsősorban. Aztán járj utána annak, amivel kapcsolatban épp érzed. Most egy kicsit katyvasz van gondolom, sok a kérdés, nem is túl konkrétak. Tedd hobbivá, ha részletesebb ismereteket akarsz szerezni. Kb 10 éve vettünk autót, akkor kezdtem el fórumozással... Aztán dolgoztam flottakezelőnél is, javítjuk a saját traktorainkat, már egy motorgeneráltól sem ijedek meg, stb. Ha jól emlékszem, autóskártyáknál csak a számokat néztem még, később először tudatosan elhatároztam gyerek fejjel, hogy megfigyelem az autók márkáját, talán típusokat is, aztán kezdtem megismerni őket pofára, érdekesebb típusok kialakultak, ott jöttek a generációk, motorok, váltók jellemzői. Sok cikk olvasás, 1-2 fórum aktív követése. Pár felújítással kapcsolatban kerültem közelebb a jogi előírásokkal. Hajókról gőzöm sincs, de gondolom annak is megvan a rajongói köre, mint az avgeek csoportok repülőkről. Összességében facebookon is ajánlom a különböző témába vágó csoportokat.
2023. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jár a pacsi a HR-esnek, aki felvett... Ideális munkaerő az állami szférában.

Egyébként, ahog yelőttem írták, konkrét kérdéseket kell feltenned és azokra konkrét válaszokat keresni. (Vagy beiratkozni egy gépészmérnök képzésre). Angolul meg sürgősen meg kell tanulni, ha már ilyesmi munkakörben vagy. Minden szabályozást harmonizálni kell már gyakorlatilag a nemzetközi szabályozásokhoz, szabványokhoz stb.

2023. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a munka miatt kell / kötelező, vagy inkább csak jó volna / előnnyel jár?


"szerencsére nem ez a munkám, ... de részben közre kell(ene) működnöm"


Ez itt nagyon nem egyértelmű. Mert a kell meg a kellene nem ugyanaz, pláne, hogy nem ez a munkád. Tényleg össze-vissza és átfogó, nem tudom eldönteni, hogy te most gépészmérnök akarsz lenni, vagy jogi tanácsadó. Mert aki lengőkart cserél, az nem alkot szabályzatokat, aki szabályzatokat alkot, az meg nem cserél lengőkart.


Sajnos ez valóban nem úgy működik, hogy amit mások iskolában éveken keresztül, utána műhelyben, szakosodva tanulnak azt te mondjuk fél év alatt bevered a fejedbe, ráadásul több területről, autó, motor, hajó.

2023. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
7-es, igen, bennem is ez a kérdés merült fel, hogy egyáltalán hogy vették fel oda? Vagy hogy adnak neki olyan munkakört, amiben nincs szaktudása? Vagy a kérdező elkummantotta, hogy van, miközben nincs? De nem kértek tőle semmit, hogy ó ugyan tényleg van-e? :D Érthetetlen.
2023. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért lett sarkalatos kérdés, hogy mi van a munkahelyemmel :D

Nem, végzettségem szerint sincs, és munkaköri leírásom szerint sincs egyáltalán semmi közöm az egész közlekedési-járműves rendszerhez (szóval ne szidjátok se a munkaadómat, se a HR-es kollégát, se mást, én sem "elkummantottam" olyan dolgot, ami hazugság lenne). DE! Olykor (mondjuk 20-ból 1 ügyben) előfordul, hogy közreműködnöm kell az ilyen jellegű anyagokban. Senki nem vár el tőlem semmilyen szakmai hozzáértést, és nem is szakmai szempontból vizsgálom ezeket felül, nem is egyedül csinálom, DE én úgy érzem, hogy sokkal jobban tudnék ezekkel az anyagokkal dolgozni, ha lenne valamilyen rálátásom ezekre a dolgokra. Nem munkáltatói elvárás, én szeretnék a saját magam számára fejlődni ebben a témában. Tudom, hogy hosszú az út, nem is gondoltam arra, hogy ez rövid projekt lenne.

Általánosan bármilyen fórum, youtube-csatorna, egyéb ajánlás megtenné, ahol elkezdhetek a témában ismereteket szerezni.

2023. nov. 12. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!