Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem jó az elektronika a...

Miért nem jó az elektronika a motoron?

Figyelt kérdés

Adott egy Derbi Senda DRD SM 50. Motorikusan teljesen jó, de az elektronikája már kevésbé. Alapjáraton terhelés nélkül a vadonat új fesz. szabályzó szépen adja a 13,5V-ot, de ha egy elhanyagolható áramerősségű fogyasztót (jelen esetben a műszerfalat) rákötök, akkor leugrik 6-7V-ra. Gázadásra is max 10-11V-ra megy. Ha az indexet bekapcsolom, akkor a relé csak zúgó hangot ad, a kattogó helyett és az indexlámpák nem világítanak.

Ha egy akksit rákötök a rendszerre, minden megjavul.

Az egyfázisú generátorból kijövő sárga színű vezeték (ami a fesz. szabályzóba megy) viszont összeköttetésbe van a testtel, mivel a multiméter sípol ha a két véget összeérintem. Annyira nem vagyok jártas elektronkában, nem tudom hogy ennek így kell-e lennie.

Ha az utóbbi a hiba, akkor instant állórész csere, vagy van valami javítási mód?

Válaszokat köszönöm!



jún. 20. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha akkuval jól működik, akkor szerintem így van tervezve a rendszer. Nekem az Aprilia SX50 is olyan, hogy ha nincs rajta az akku, attól még a motor működik, de pl a digitális kombinált kilométeróra teljesen megbolondul
jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is lehet, de ha megy a lámpa is akkor lemerül az akksi nagyon hamar, mivel nincs elég áram az újratöltéséhez, ezért gondolom hogy ennek nem így kellene működnie.
jún. 20. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom neked hogy van bekötve, mert nálam csak járó motornál van világítás, és fordulatszámfüggő az erőssége is, vagyis az külön tekercse van a töltésnek és a világításnak is.
jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akku nélkül ne használd semmiképpen!

Szerintem az a fesszabályzó kuka, 13,5V töltőfeszültség alacsony. 14-14,4V között kéne lennie. Vagy kábeltörés van valahol.

jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!