Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sávváltásnak milyen szabálya...

A sávváltásnak milyen szabályai vannak?

Figyelt kérdés
mi van akkor hogyha a melletted lévősávba haladók nem akarnak beengedni hiába indexelsz?
jún. 19. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Lassítasz és bemész mögéjük és előre gondolkodsz.
jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha folyamatosan jönnek, nem mész be mögéjük!
jún. 19. 23:43
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

"nem akarnak beengedni"


Nem kell beengedjenek, hiszen nekik van elsőbbségük veled szemben. Neked kell úgy "intézni" a sávváltást, hogy azt a sávban haladók zavarása nélkül megtehesd. Lassítasz, gyorsítasz, előre gondolkozol.


Ha szigorúan vesszük, akkor ha nem kivitelezhető a sávváltás, akkor tovább kell(ene) haladnod a sávodban akkor is, ha azzal rossz irányba mész el, majd visszafordulni, kerülni ahol lehet.

jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

A másik kérdésedben még azt állítottad, tisztában vagy a szabályokkal:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1270..

jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát, általában az indexelésnek azt kéne jelentenie, hogy még nem tervezed csinálni a dolgot, csak a szándékot jelzed. Amikor már két másodperce aktív az index, akkor jön el az első pillanat, amikor először sávot is váltanál. Ha tök üres lenne a sáv, ahova menni akarsz, akkor is két másodpercig villogsz, utána mozdulsz.

Ha így indexelsz, nyugodj meg, valaki be fog engedni. Tükör+holttér, látni fogod, kinek van szándéka beengedni. Ha meg mégsem engednek be, akkor mész tovább a sávodban levő szabályok szerint, és útvonal-újratervezés. De ha tényleg időben indexelsz, nem akkor csapod ki, amikor azt látod, hogy 500 méteren belül neked már a másik sávban kéne lenned, akkor garantálom neked, hogy a világ bármelyik országában valaki be fog engedni.

jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:
97%

"mi van akkor hogyha a melletted lévősávba haladók nem akarnak beengedni hiába indexelsz?"

Előfordul, hogy azonos sebességgel haladsz a másik sávval és azt szeretnéd, hogy a kicsit mögötted levő lassítson és csináljon helyet neked. De nem teszi meg, mert nem köteles és nem akarja. Akkor felesleges tovább erőlteni, hogy ő "engedjen be".

Akkor neked kell lassítani és ezáltal egy másik sofőrnek lesz lehetősége, hogy helyet csináljon neked. Előbb-utóbb találsz valakit, aki együttműködő.

jún. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Bár gondolom nem ilyen választ vársz, de pl nálam működik, hogy az ablak lent van ilyenkor és a kezemmel is jelzek, hogy bocsi, álljatok meg, én itt besorolok. Lehet amatőr dolog, lehet hogy nem biztonságos, de célravezető. Még nem számítok rutinos sofőrnek szerintem, de azt már én is felismerem jó eséllyel, hogy ki az aki töketlen, aki bizonytalan az utakon. Van akit segítek az előzékenységgel, van akit inkább igyekszem kerülni.

Valahogy életszerűtlennek tűnik, hogy senki nem akar beengedni a belső sávba.

jún. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Kicsit életszerűtlen, de van ilyen. Amikor még nem volt GPS, anyósülésen néztük a térképet, és nem ismertük Budapestet, ahol azért megfordulni stb. nem "bárhol megcsinálom" lehetőségek vannak, nekem is volt, hogy piros lámpánál átszóltam a szomszéd sávba, hogy mi lenne, ha piros-sárgánál nem padlózna, hanem beengedne maga elé elindulás előtt, mert elnéztem. Sőt, olyan is volt, hogy átkiabáltam a szomszédba, hogy hogy jutok el az XY utcába, és amíg piros volt a lámpa, gyorsan elmagyarázta. :D A mai technológiával erre nincs már szükség, meg ugye kétesélyes, hogy mennyire jófej segítőkész embert fogsz ki, vagy éppen olyat, aki pont annyira ufó helyismeretileg, mint te, de egy próbát megér.
jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igazából nem életszerűtlen, szerintem ezért is fontos (lenne) a szemkontaktus a sofőrök között. Én és keresem a másik tekintetét, ha látom, hogy bejönne, akkor beengedem magam elé. Vagy én is volt, hogy jeleztem ujjal, hogy szeretnék előtte átsorolni, mert kimennék a kanyarodósávba, összetettem a két kezem is, hogy "légyszi" és értették mindig mit akarok.
jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát, az az igazság, hogy sávváltásnál azért amikor azon filózol, hogy valaki beenged-e, de félig mögötted van, nem nagyon lesz szemkontaktus. Nekem legalábbis nem ez a tapasztalatom. Kérdés persze, milyen sávváltás, ha pl. megszűnik egy sáv akkor az tökre más, mint a Hungárián az, hogy bemennél a külsőből a középsőbe, mert a következő lámpánál meg már a belsőben kéne lenned mert ott lehet balra kanyarodni.

Ilyenkor tényleg az a legjobb, hogy jó előre kirakja az ember az indexet, folyton figyeli a szomszéd sávot, hogy van-e szándék a beengedésre, illetve ismeri annyira a saját járművét, hogy látja, mikor tudja elvégezni a manővert. Én pl. ha motorral vagyok, tudom, hogy ha kettőt visszaváltok és nem félek a gáztól, még akkor is beférek a másik zavarása (sebességet sem kell változtatnia), ha autóval nem tudnék, cserébe ilyenkor amúgy azt kell nagyon figyelnem, hogy autók között nálam idiótább motoros nem száguldozik-e éppen, mert ők azért meg tudnak jelenni a semmiből néha. Tehát figyelek így is annyi mindenre, hogy pont ebben a szituációban lehet, nem lenne prioritás a szemkontaktus, sőt, gyakoribb, hogy már indexelek 5 másodperce, és azt integetem, hogy "gyere, gyere, majd mögéd beférek".

jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!