Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval lehet legálisan ajtó...

Autóval lehet legálisan ajtó nélkül közlekedni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egész konkrétan Jeep Wrangler-re gondolok. Úgy tervezték azokat az autókat, hogy akár otthon le lehessen venni az autónak az ajtóit, illetve a tetejét.

[link]

Így vajon megbűntetnének, ha egy ilyen autóval így közlekednék?


jún. 19. 16:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha a forgalmit ajtókkal szerelve kapja, szerintem nem legális leszerelve közúton használni, akár így lett tervezve az autó, akár nem.
jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Olyan állapotban kell lennie, ahogy forgalomba került. Ha ajtóval került forgalomba, akkor kötelező az ajtó. Bármelyik autóról le lehet venni az ajtót, attól hogy a Wranglerről sokkal könnyebb, mint egy másik hétköznapi autóról, attól még a szabályok ugyanazok. Az ajtó egy strukturális elem, biztonsági funkciókat lát el, ezért kötelező. Persze ha gyárilag nincs ajtó, az egy másik kérdés, azonban az ajtó nélküli típusok erre fel vannak készülve és meg vannak erősítve egyéb helyeken, hogy az ajtó hiányát biztonsági szempontból kárpótolják máshogy, pl. bukókeret.
jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
#1-2 aha.. szóval ha a kabriót csukott tetővel helyezték forgalomba nem nyithatom le, és ha nyitva volt éppen, akkor nem csukhatom be a tetőt? :D :D LOL!
jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

5

És ezzel melyik vizsgáztató van tisztában? 0.1%? Azzal szemben, hogy bármelyik vizsgáztató ránéz egy cabriora, hogy jé, ezzel tető nélkül is lehet menni.

Ezek a magyar szabályok, akárhogy vergődsz.

Hogy téged idézzelek, ennyit erről.

jún. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Amerikaban rendszeresen látok nyáron Wranglereket ajto nelkul de szerintem Magyaroszagon a rendor megallitana miatta.
jún. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

#5 Ez mind nagyon szép és jó, csak a kutyát nem érdekli, hogy mit tervezett a gyártó.


Feltettem ugye a kérdést, hogy mi a párhuzam, képtelen voltál rá válaszolni, úgyhogy akkor majd én megteszem: SEMMI! Mert a különbség az, hogy ha veszek egy kabriót, akkor annak az a hivatalos besorolása, hogy kabrió, ami magába foglalja a tető nyithatóságát, szóval nyilván a vizsgabiztos, rendőr, akárki, nem fog meglepődni. Ellenben JOGILAG olyan autó nem létezik, aminek levehető az ajtaja. Nincs ilyen járműkategória. Semmi sem fog arra utalni, hogy annak levehető az ajtaja. Mint írtam, én is le tudom venni az Astráról az ajtót és akkor mi van? Szerinted az min változtat, hogy a Wranglerről gyorsabban le lehet venni? Semmit. Bár igazából ha felszívom magam akkor lehet az Astráról is leveszem 3 perc alatt. Akkor az is legális lenne szerinted?


Bárcsak gondolkodnának egyesek, mielőtt ekkora magabiztossággal ekkora f*szságokat mondanak.

jún. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Jogilag olyan autó sem létezik aminek leszerelhető a teteje, mégis van, és használható. az ajtó kb ugyanez a kategória. De vegyél be egy xanaxot mielőtt elvisz az agyvérzés, házmesterkém.
jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#7 Akkor a kabrió szerinted micsoda? 🤣 Az tök mindegy hogy az a tető automatán nyílik, manuálisan lecsukható, vagy pedig levehető. Attól az még kabrió. Ami létezik.


Nagyon vicces csóka vagy te.

jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nem kabrió, leszerelhető tető.

Van ilyen autóm speciel, de példának ottvan a Z32, vagy akár egy régi Transam targateteje. kiszereled, kész, és NINCS kabrió besorolásban.

jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Z32: 3-door 2+2 Targa coupé


Trans Am: 2-door convertible


Porsche 992: 2-door targa top


Szeretnél még próbálkozni? Tudod az interneten minden megtalálható, nehéz hazudni, mert rögtön lebuksz.

jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!