Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos gumi jó lehet...

4 évszakos gumi jó lehet télen a hegyekbe is ?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy a fővárosba költözünk, 4 évszakos gumin gondolkozunk, mivel a tömegközlekedés miatt nem nagyon fogjuk használni a kocsit. Feleslegesnek tartjuk a téli nyári gumit, 4 évszakosra gondoltunk. Viszont évi 1-2x szoktunk menni síelni, vagy Ausztriába vagy Lengyelországba. Mennyire hatásos hóba a 4 évszakos gumi? Illetve melyik lehet a legjobb márka, ami télen szerepel jobban?

jún. 18. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Én 4 évszakos Bridgestone gumit használok. Mernék vele télen hegyekbe menni.

Nézd, van az az időjárás ill. úthelyzet, amikor semmivel se tudsz közlekedni. Ha takarítják, akkor meg föl tudsz. Én sosem feszegettem a határokat, hogy milyen sebességnél csúszik meg kanyarban az autó.

jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyílván én is a lehető legóvatosabban vezetnék, illetve hólánc is van az autóba. Csak nem tudom melyik 4 évszakos márka lenne az, amelyik a legjobban teljesít hóban/jégben. Mert ezért a havi 500 nagyon max 1000 km futásért nem vennék külön nyári és teli szettet,
jún. 18. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Quatrac tesztgyoztes gumi.
jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok szakértő, de nekem rémlik valami olyasmi, hogy Ausztriában kötelező télen a téli gumi használata. Nem akarok okoskodni se, de ha ilyen helyre jártok és síelésre van pénz, akkor 6-7 évente egy plusz szett gumi is beleférhetne a költségvetésbe...

Amúgy azt mondják, hogy a mostani márkásabbak már egész jók. Főleg a hazai viszonylatban, mikor tél 3 évente van két napot. De Ausztriában nem biztos, hoyg ezt elfogadják. Mindneképp nézz utána!

jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb 4évszakos gumi M+S (hegy és hópihe piktotram) jelölésű. Ha ez megvan rajta, az osztrákoknál is elfogadják téliként.
jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Évi 1-2 alkalmat ki fogsz bírni a 4 évszakossal.
jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!