Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy szalon autót(skoda...

Vettem egy szalon autót(skoda superb) 35ezrenként mondták az olajcserét?

Figyelt kérdés
Ha én 10ezrenként viszem márkaszervízbe nem megy el a garancia? Nem hiszek ilyen 35ezres periódusokban
jún. 14. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tűnik, igen.


Nem megy el a garancia, viheted gyakrabban, ha bírja a pénztárcád.

jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az nyilván nem gond, csak nem szeretném, hogy olajfogyasztás legyen.

1.8t vettem

jún. 14. 08:10
 3/9 A kérdező kommentje:
2.0t* bocsánat, 1.8t akartam, de a szalonszerint nem gyártják ezt a konstrukciót
jún. 14. 08:11
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
35 ezrenként? Akkor mindegy ha le se cseréljük. 😅
jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha hivatalos szervizbe viszed nincs garanciavesztés. ÉS jól is teszed, ez a 35ezres csereciklus vicc.
jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy márkaszervizben köztes olajcserét végeztetsz, mi a fészkes fenétől menne el a garancia?! Nem is értem a logikádat...

Egyébként általában km vagy idő is meghatározva szokott lenni. Ha valaki pl extrém esetben csak 5000 km-t megy egy év alatt, az nem azt jelenti, hogy 7 évig nem kell rajta olajat cserélni.

Általában 1 év szokott lenni az időlimit. Akkor is ha egy év alatt be se indítod a motort.

Én a helyedben 10-15e km-enként, vagy 1 évente (amelyik előbb eljön), lecseréltetném, ha nem csak a garanciaidő végéig akarod megtartani az autót.

jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy írnak elő éves korlátozást is, csak ha azzal áll elő az öltönyös úriember, akkor az már nem hangzik annyira jól.
jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Márkaszerviz válogatja. Más márkánál de találkoztam már olyan márkaszervizzel aki kérésre sem volt hajlandó az ilyen köztes olajcseréket elvégezni. Esetleg suttyomban Skodára szakosodott szervizben cseréltesd le két hivatalos olajcsere között.
jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Kapható gyári olaj/szűrő akárki kicserélheti. Márkaszervíz észre sem veszi és sokkal olcsóbb.

#8 Elég nagy f@sz márka szervíz lehet, hogy nem kell a potya pénz 🤣 olaj/olaj szűrő minden típushoz kellene lennie polcon. Nálunk a főnök már vezényelte is be az ilyet soron kívül. Volt, hogy két vizsgás között az aknán megcsináltuk. A gari időben végzett olajcsere a legdrágább. A gari utáni sok márkánál már kedvezményes.

jún. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!