Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Lehúzás az A1(B)...

Motorosok! Lehúzás az A1(B) 125cc Jogsi?

Figyelt kérdés

Két óra gyakorlati képzés van a vizsga előtt. Pont az a lényege, hogy egyszerű és olcsó (más országokban B jogsi simán ad erre is engedélyt)


DE több honlapon is azt olvastam, hogy az előírt minimum mellé pótórákat javasolnak. Gondolom addig buktatnak meg valakit bármilyen ürüggyel, amég nem vesz vagy 5 pótórát 50 ezer forintért?


Vagy ez csak paranoia?



jún. 13. 08:48
A kérdező szavazást indított:
Pótóra nélkül bukó
Ha nem vagy szerencsétlen, nem buktatnak meg
Boríték helyett most már így húznak le?
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig buktatnak meg valakit, amíg nem teljesíti a vizsga követelményeit.

Mivel 2 gyakorlati óra alatt ez viszonylag keveseknek sikerül, javasolt a pótóra. Megemelni viszont nem érdemes, mert valaki a B kategóriás jogosítványával csak segédmotorral közlekedik, neki esélyesebb két óra gyakorlat után teljesíteni a követelményeket.

jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert arra, amire kitalálták, tökéletes. Ez a képzés azoknak szól, akik egyébként tudnak motort vezetni, és csak a papír kell hozzá. Ha még nincs rutinod 50 ccm-es motorral, akkor nem érdemes ezt választani, mert tényleg rengeteg plusz órába fog kerülni.

Akkor már javaslom a „sima” A1 jogsit… vagy akkor már inkább az A2-t. A legtöbb helyen ugyanannyiba kerül, mint az A1, és semmivel nem nehezebb. Én csak akkor választanám az A1-et az A2 helyett, ha a) életkor miatt az A2-t még nem csinálhatod, b) kifejezetten robogózni akarsz, és meg se akarsz tanulni váltós motort vezetni – a legtöbb iskolában A1-et meg lehet csinálni robogóval, de A2-t a legtöbb helyen nem.

jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1/2 Jogos. Lehet csak nekem volt rossz tapasztalatom, mert annyira erőltették az iskolában a korlátlan jogosítvány, hogy ott nem kell pótórázni és többször mondták, hogy az A1B-nél biztosan kell legalább 6-10 pótórát venni.


Nekem rögtön az jött le, hogy csak ráakarnak beszélni a több, mint kétszer annyiba kerülő jogsira, vagy garantáltan megbuktatnak mert nehogy már 135 ezerért átengedjenek. Mondtam nekik, hogy robogóztam, szóval annyira nem idegen a dolog.

jún. 13. 10:22
 5/8 anonim válasza:
100%

en most csinaltam a korlatlant, de a B125 rutin valoszinuleg 2 ora alatt csak meglevo motoros tudassal abszolvalhato, ha veletlen leteszed a labad vagy esetleg a palyan rossz iranyba mesz egybol megbuktathatnak


es 2 ora azert nem olyan sok h mely nyomot hagyjanak az emberben az ismeretek

jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annak érdemes akinek már van motoros rutinja valahonnan minimum egy 50-es váltós motorral. Amúgy valószínű kelleni fognak a pótórák, de akkor már érdemesebb lehet legalább A2-re vagy akár sima A-ra letenni.
jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!


Kicsit még átgondolom a dolgot. Nyomasztó ennyi pénzt magamra költeni (jogsi, használt motor/ruha, biztosítás stb..). Ha nem akarom, hogy rögtön megálljon alattam, akkor 500-600k pillanatok alatt.


Alapvetően az olcsóbb 50cc 2t robogó is megfelelne, de van egy szakasz az ingázásomban (Váci út - Dunakeszi (Megyeri híd irányába)), ahol 60-as táblánál mindenki 80-90-et megy. Rövid szakasz, de amikor nincs dugó (tehát nem áll minden autó, vagy zötyög 30-40 km/h), akkor elég kellemetlen az egész.


Persze attól is tartok, hogy kiszúr a rendőr, amikor épen 65 km / h megyek a 50cc rotyogóval. Nem tudom mennyire szokott ilyen előfordulni, mert azt látom, hogy a legvadabb autósokat sem állítják félre mostanában, de ki tudja.

jún. 14. 16:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Update: most kezdem majd a hatodik órámat es eddig 1 vizsgafeladatot oktattak le. Egyértelműen lehúzás folyik itt és ezt a többi tanuló is érzékeli. Oktatóknál ez a suttyó lehúzós viselkedés valami felvételi követelmény lehet.
aug. 30. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!