Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haláleset miatt örököltem egy...

Haláleset miatt örököltem egy régi autót. Nem volt még és nem is lesz soha, mert látásprobléma miatt nem vezethetek. Kell rá kötni kötelezőt. Hogy érdemes ezt kiválasztani?

Figyelt kérdés

Soha nem csinaltam meg ilyet, ugyhogy fogalmam sincs mire kell figyelni pl.

Aki rutinos, attol szeretnek tanacsot kerni.

Volt rajta, de az mar nem ervenyes (halaleset es hagyateki kozott 1 ev 8 honap telt el)


jún. 13. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgysem használod, de a neveden van, akkor érdemes ideiglenesen kivonatni a forgalomból. Kormányablakban, 1 évre, 2300 Ft-ért.

Kivont autóra ugyanis nem kell kötelező.

Gondolom, ha nem vezetsz, nem tervezed használni, akkor meghirdeted és eladod majd. Ott meg majd a vevő köt rá, amikor megveszi.


Viszont azokat a napokra, amikor forgalomban volt az autó a nyilvántartás szerint, de KGFB már nem volt rajta, fedezetlenségi díjat fel fognak számolni.

jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az autó birtoklása nem kötött érvényes vezetői engedélyhez. A biztosítót pedig nem érdekli, hogy használja-e valaki az autót vagy sem, csak azt nézi, hogy papíron forgalomban van-e. (Új autó vásárlásakor vaskosan fizethettem a büntetést, mert a szalon előbb helyezte forgalomba, mint hogy szóltak volna, hogy kössek biztosítást. Holott papírokkal igazolható volt, hogy át se vettem az új autót, el se hagyta a szalon kapuját, 0 km volt az órájában. De ez a biztosítót nem érdekelte, úgy vették mintha akár több ezer km-t furikáztam volna vele biztosítás nélkül.)

Én is örököltem két éve egy régi autót. Még meg sem volt a hagyatéki, de az elhunyt nevén fizettem tovább a biztosítást. Hagyatéki után kötöttem a saját nevemre. Nem volt egy ökör-összeg, 10e Ft/év. Így nem láttam értelmét a kivonatásnak. Két hónap múlva eladtam az autót, így kb. 8000 Ft-ot időarányosan vissza is igényelhettem.

A te esetedben attól függ mi a cél. Ha nem akarod eladni, csak tartani, akkor vonasd ki és nincs rá semmi fizetni való. Ha el akarod adni, akkor szerintem célszerű rá fizetni. Tekintettel, hogy a vevő jelölt is majd el akarja vinni próbaútra, ami alatt ha nincs rajta biztosítás, az problémás lehet. Meg nem kell futkosni visszahelyeztetni, mert gondolom nem trélerrel akarják majd elvinni.

"Volt rajta, de az mar nem ervenyes." Tehát az autó forgalomban van és nem fizetted se a régi biztosítást, hagyatéki után meg nem kötöttél újat? Akkor sürgősen köss, mert naponta ketyeg a fedezetlenségi díj! Ami felhalmozódva nem kevés összeg. Mint írtam a biztosítót nem fogja érdekelni, hogy nincs jogosítványod és senki nem használja az autót. Ha a neveden van és forgalomban van, akkor fizetned kell.

Ha nem fizetsz, se biztosítást, se adót, egy idő után hivatalból fogják kivonni. Az addig felhalmozott tartozást meg kamatokkal együtt fogják behajtani rajtad. Nem érdemes ezzel szórakozni, jól nem jössz ki belőle! Az sem mentesít, hogy nem tudtál a fizetési kötelezettségedről.

jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 soha nem fogják behajtani a fedezetlenséget így, hogy nem volt és nem is lesz autója
jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

En megkerdeztem a biztositot anno, mert kuldtek csekket, hogy mi a teendo. Azt mondtak, hogy majd hagyateki utani fizessek, ezt most nem kell befizetnem.

A hagyatéki most volt még csak pár napja.

jún. 13. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Átíratni se felejtsd el a nevedre a hagyatékival! Annak is van határideje (és költsége).
jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:
76%

Pl. itt a válaszokban nagyon jól le van írva, hogy mi a helyzet.

[link]

Az esetedben az örökhagyó KGFB-je díjnemfizetés miatt megszünt. De a hagyatékátadó végzés jogerőre emelkedése előtti időszakra az örökösnek nem kell fedezetlenségi díjat fizetni. Ez az örökhagyót terhelné. (Ha élne.)

Viszont a jogerőre emelkedés napjától az örökös felelőssége a KGFB. Vagyis még lehetőleg aznap meg kellene kötni a biztosítást a hagyatékátadó végzést bemutatva. És 15 napon belül át kellene íratni az autót. Utána dönthetsz, hogy ideiglenesen kivonatod-e a forgalomból, vagy a könnyebb eladás érdekében forgalomban tartod. Sajnos, ha a jogerős hagyatékátadó végzés a közjegyző nem készíti el azonnal, akkor erre a néhány napra elkerülhetetlen a fedezetlenségi díj. (Hacsak nem lehet valahogy online elintézni mindenféle tulajdonosi igazolás nélkül.)

Ha a KGFB a halál utáni időszakban is életben lett volna tartva, akkor 30 nap türelmi idő lenne a jogerőre emelkedés után. De ha az autónak nem volt üzembentartója, akkor többnyire nem éri meg a régi KGFB-t fizetni.

jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!