Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vannak ezek a jogsis...

Hogy vannak ezek a jogsis dolgok? És a ccm?

Figyelt kérdés

Na szóval kezdem azzal, hogy lány vagyok, és egyáltalán nem volt divat a családban a motorozás, úgyhogy kérlek ne cikizzetek a tudatlanságom miatt. Na szóval két kérdésem van. Az egyik, hogy a ccm-től függ hogy milyen sebességgel megy a motor? Egy elég vékony lánynak mekkorát ajánlanátok? És az mennyivel tud menni? Másik kérdésem pedig, hogy az M kategóriás jogsi ugye csak robogóra jó? Ha 125 ccm-est veszek, arra már A kategória kell? Vagy hogy működnek ezek a dolgok?

Köszönöm a nem bunkó, segítő válaszokat.


2010. okt. 30. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

már NEM a motor ccm határozza meg! KW-ban van meghatározva.

300W -ig (0.3 KW) nem kell semmilyen vezetői engedély.

max 4KW -ig elég a segédmotoros

e feletti teljesítményű vezetése esetén, feltétel az A kat. vezetői engedély

2010. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A1 kategóriájú jogsi kell, a 125 cmm -re

[link]

2010. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

M-essel nem csak robogó vezethető, hanem akármilyen 50 ccm-es motor. pl Ez: [link]


vagy ez: [link]

M-est lehet 14 éves kortól. ez max 50 ccm és max 4kw

A1-est lehet 16 évesen...125 ccm és 11kw

A korlátozott 18 évesen...250 ccm és max 25 kw

A korlátlan 21 évesen...ezzel azt vezetsz amit akarsz


általában a kreszt el lehet kezdeni az általam leírt életkoroknál legfeljebb fél évvel fiatalabban


jaa..és ha leteszed 16 évesen az A1-est akkor már 18 évesen meglehet az A korlátlanod!

2010. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Meg az életkor szerinti felbontást is, bár nekem az fölösleges, mert 21 már elmúltam :) esetleg azt tudjátok, hogy egy lánynak hány ccm a maximum ami ajánlott? Én a 125össsel szemezek, szerintem az lenne a nekem való. Illetve ennek kapcsán még felvetődött bennem az a kérdés is, hogy árban milyen különbség van a különféle A-s jogsik közt? ÉS ha már van B-sem, akkor a kreszt és az eü vizsgát beszámítják, vagy azokból is újra kell vizsgáznom?
2010. okt. 30. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

KRESZ vizsga az kell újból. EÜ-s dologban nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget mondani, mert M-esem van, ahhoz meg nem kell EÜ :)


Ha erősen bevállalod(és persze a tárcád is megengedi) akkor mehet szerintem az A korlátlan. Ha az meg lesz akkor utána azt vezetsz, ami jól esik:)

Előző voltam

2010. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, azt hiszem megcsinálom a korlátlant. Végülis onnantól télleg mindegy :)
2010. okt. 30. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok sikert előre is!! :)

Megint az előző voltam :)

2010. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!