Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az alábbi jelzőlámp...

Mit jelent az alábbi jelzőlámpa és tábla jelzés együttesen?

Figyelt kérdés
Egyenes útvonalon, zebra előtt, van egy lámpa, ami pirosat jelez, illetve alatta egy zöld nyilat jezlő másik lámpa, ami előre egyeneset jelez. Ez konkrétan mire utal? Illetve mi a helyen tett ilyenkor?

jún. 8. 18:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
tehát hiába piros a fő lámpa, de mivel az alatta lévő azt jelzi, hogy előre ,egyenesen lehet menni,nyugodtan mehet a gépkocsivezető megállás nélkül egyenesen, annak ellenére, hogy előtte zebra is van?
jún. 8. 18:14
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, mehetsz egyenesen tovább. Ilyenkor a gyalogos átkelőnek is piros van. A piros lámpa meg azt jelenti a kiegészítő zölddel, hogy balra nem kanyarodhatsz csak egyenesen mehetsz tovább, mivel abból a sávból alapvetően több irányba is lehetne menni.
jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]

Ilyenre gondolsz? Mehetsz egyenesen (de nem kanyarodhatsz jobbra, balra pedig eleve nem, a tábla miatt).

jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm!!!
jún. 8. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanúgy működik mint az jobbra zöld iegészítő lámpa. Extrém ritka, az egyenesen zölt kiegészítő lámpa. De nyugi, a sofőrödnek van jogsija, ő tudja majd mit kell tenni
jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5. Ritka? Az Örs vezér terén van, Nagy Lajos kuràly útjàn is, és nég sok helyen. A napokban Szegeden jártam, ott is talàlkoztam vele.
jún. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Hol van itt tábla?
jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

#6: X. kerületben a Kőbányai úton is van a Gép u. meg a Horog u. kereszteződéseknél.

Mondjuk egy ideig én sem láttam ilyet, amíg nem jártam annyifelé Bp-n. De azért én sem mondanám extrém ritkának.

jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

#6: Tehát láttál már rengeteget, hármat. Mondjuk kerületenként ezek szerint van 1-2 vidéki városokban meg 1-1, mert Győrben is van. Ehhez képest hány lámpás kereszteződés van? Hány olyan, amiben jobbra van kiegészítő zöld?


Na ugye...


Tudnám minek kell leállni vitatkozni a nyilvánvalón.

jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es, Győrben kettő van (legalább)!

Egyik a 83-as főút kivezető szakaszán a Szenlélek templomnál kifelé menő irányban (ahol balra a temetőhöz és a templomhoz lehetne lekanyarodni).

A másik a Szent István út - Munkácsy Mihály u. kereszteződésnél van, a Szent István úton a városközpont felé haladók számára.

jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!