Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vasúti átjárónál ti mennyire...

Vasúti átjárónál ti mennyire szoktatok körülnézni, ha fehéren villog a lámpa? Baj, ha én megbízom a lámpában és nem nézek szét csak megyek?

Figyelt kérdés

Ti mennyire bíztok meg, hogy nem fog jönni fehérnél a vonat? Mennyire veszitek komolyan a vasúti átjárókat?

Megmondom őszíintén, én eddig még sose figyeltem, fehér a lámpa, biztos nem jön. Ti is így vagytok vele, vagy másképp csináljátok?



2023. máj. 8. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta átrobogott előttem a vonat azóta sose bízok meg benne, qurva nagy mázlim volt.
2023. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát tudod van az a mondás/vicc, hogy "mindenki ki tud ugrani a repülőből ejtőernyő nélkül... egyszer". Addig nincsen baj, amíg a lámpa megbízható, de semmi sem 100%-ig megbízható, a vasúti átkelők lámpái és sorompói nem mellesleg híresen megbízhatatlanok. Szóval csináld nyugodtan, csak ne felejtsd el, hogy ez nem az a játék, amit ha elveszítesz, akkor legközelebb ügyesebb leszel. Ezt a játékot csak egyszer tudod elveszíteni. Mérlegelj, hogy szerinted jól csinálod-e.
2023. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

27 év vasúti szolgálat után sem a berendezésekben, sem a kollégákban nem bízom meg, csak a szememben! :D

Nézz körül papa! Drága a temetés!

Megjegyzem korántsem annyira durván rossz a helyzet mint amennyire a médiában előadják. Ha működik a rendszer, akkor tényleg jól működik, ha meghibásodik, akkor pedig mindig a biztonság felé téved. Hibás biztosító berendezések esetében pedig a vonatkozó szabályok biztosítják a balesetmentességet. Persze ehhez az is kell hogy mindenki - vasutas és közúti közlekedő is - betartsa őket.

Megjegyzés 2: a rendőrlámpákban és a többi autósban sem bízom, a zöldnél is figyelek és veszélyesebb kereszteződéseknél kicsit elveszem a gázt. Volt már nemegy necces esetem zöldnél...

2023. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Semennyire, megyek át mint a tsunami...


Múltkor pont az ellenkezője volt, 10 percet rohadtunk a piros miatt egy olyan átjárónál ahol már évek óta nem jár vonat, aztán egyszer csak visszaváltott fehérre.

Igaz addig vagy 50 autós átment a piroson :D

2023. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én be szoktam nézni, nem azt jelenti a fehér amire gondolsz. [link]
2023. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
#4 Felmerül a kérdés, hogy a piroson áthajtók élete mennyivel lett jobb annak köszönhetően, hogy spóroltak maguknak maximum 10 percet? Mit kezdtek azzal a rengeteg megtakarított idővel?
2023. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
És honnan tudod hogy évek óta nem jár ott vonat?
2023. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a lámpás útkereszteződésben is körülnézek mielőtt behajtok, mióta teljesen váratlanul megjelent a mentő. Újabban nemnagyon szirénáznak, csak a villogó ment.
2023. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mucika a vasúti átjáró fehér fényjelzése NEM AZT JELENTI hogy szabad és biztonságos az átjáró. Hanem hogy A BERENDEZÉS MŰKÖDIK. Ezért is fehér és nem zöld.... Érted... 🤦🐑
2023. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Van egy kerékpárút ahol rendszeresen járok és van rendőrlámpa is. Amikor leesik zöldre, balről még 1-2 autó - a nekik piros lámpán - bekanyarodik. Kb 5x vasaltak volna ki csak idén ha a zöldre gondolkodás és körülnézés nélkül elindulnék. Ennyire lehet megbízni bármilyen lámpában.
2023. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!