Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » . Most hogy július - tól az...

. Most hogy július - tól az új autókat féklámpa villogtatóval kötelező felszerelni a régebbi autókat (2014)is fel lehet törvényesen??

Figyelt kérdés

jún. 7. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mire gondolsz "féklámpa villogtató"-val kapcsolatban pontosan. De a 19 éves Opel Astrámnak is villog a féklámpája ha vészfékezésnél működésbe leép az ABS. És más autóknál is láttam már ilyet. Ha erre gondolsz ez nem nagy újdonság.
jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk???? Kizárt!
jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vészfékezéskor eddig sok típus az elakadásjelzőt kapcsolta be a fékezés idejére, de már 10 éve lehetett látni a féklámpát villogtató autókat. Ha van olyan vezérlés a kocsiban, ami vészfékezéskor elindítja az elakadásjelzőt, akkor ezt a vezérlő jelet fel lehet használni a féklámpához is egy relén keresztül.
jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Én konkrétan arra gondolok hogy a egy kütyüm amit korában nem kötötem be, mert egy vizsga b. azt mondta nem engedné át az autót! Sőt van olyan rendőr aki büntet érte! De most hogy az új autók Jul. o7 től csak így jöhetnek le a szallagról!! Gondoltam beköttöm!!
jún. 9. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel a 6/1990 KÖHÉM rendelet szerint:

“65. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott féklámpát szabad felszerelni. (4) A féklámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy… mindaddig világítson, amíg a fékrendszer… működik."

Az biztos, hogy normál üzemben nem használhatod a villogtatást, csak vészfékezéskor, aminek biztos van egy vezérlés jele, amit fel lehetne erre használni. De esélyes, hogy még akkor is csak a középső pótféklámpát szabad villogtatni, a normál üzemi féklámpákat nem.

jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem!! A kötelező jelleg nem a vészfékezésre vonatkozik tehát sima fékezéskorcis múködik De végül majd a vizsgabizost megkérdeztem!!!
jún. 10. 07:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehátegy enyhe fékezéskor is kötelező jelleggel villognia kell a féklámpának?! Jó nagy marhaság. Mi értelme lenne?
jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-nek mondjuk figyelem felkeltésnek!!
jún. 10. 10:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennek a neve a "vészfékezésre figyelmeztető fényjelzés". Féklámpa, vagy elakadásjelző gyorsabb ütemű szakaszos működéseként írják le intenzív fékezéskor. Tehát nem állandóan villog, meg kisüti piros lámpánál a vörös stroboszkóp a hátul jövő szemét.
jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9- nek azt igaz nem írtam hogy az új autókba is olyan kerül ami 3x gyorsan villog utána folyamatosan ég!! Tehát nem "süti"ki a szemet!! Ami nekem van kütyü az is csak így működik
jún. 11. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!