Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezethetek-e műszaki nélkül?...

Vezethetek-e műszaki nélkül? Megkapom-az engedélyt téli gumival?

Figyelt kérdés

A műszaki vizsgája a kocsimnak augusztus közepén jár le. Viszont nem tartózkodom az országban még több mint 3 hónapig. Emiatt úgy döntöttem még anno, mielőtt elutaztam, hogy felesleges lecserélni a téli gumit, mert amúgy sem fog senki sem menni a kocsival szeptember közepéig. Ez most így azt jelenti, hogy nem is tudom elvinni műszaki vizsgára idejében, vagy ha valakit mégis meg tudnék hatalmazni, akkor még a téli gumi lenne rajta.

Így adottak a kérdések:

Téli gumival megkaphatja-e a kocsi nyáron a műszaki engedélyt?

Vagy ha várnom kell szeptemberig, vezethetek-e műszaki engedély nélkül? (természetesen csak a háztól a vizsgáztató helyig)



jún. 6. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Csak a vizsgabázisig vezetheted, de azzal számolj, hogy a Covid miatt most lesz dömping sok helyen. 2 hete kértem időpontot, es augusztus 21-re kaptam.
jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem teljesen úgy van, ahogy #1 írja. Valóban el lehet menni a vizsga állomásig, de kizárólag útvonal engedéllyel, amit kormányablakban lehet kérni és nem akárhová szól, ahova te kéred, hanem a legközelebbi vizsga állomásig.


A téli gumi nem probléma, nálunk nem kötelező cserélni, télen is szabályos a nyári, nyáron is a téli. Az évszaknak nem megfelelő gumi csak akkor baj, ha balesetezel, mert akkor a biztosító tuti nem fizet. De vizsgára jó.

jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Rendszeresen felmerülő kérdés ez itt. Valamiért tévesen ez van a köztudatban... Nos, Magyarországon nem kötelező az évszaknak megfelelő gumiabroncs, csak ajánlott. Jogszabályilag egyedül az van megkötve, hogy minimum mekkora profilmélységűnek kell lennie a guminak. Egyéb, még a gumi korára sincs előírás. Ha a biztonságot veszélyeztető módon repedezett, abba egyéni mérlegelés szerint beleköthetnek. De hogy most téli, vagy nyári a mintázat, teljesen lényegtelen.

Az új autómat februárban vettem át, szakadó hóesésben. Mint minden új autónak, ennek is nyári gumijai voltak gyári szerelésben. A szalon nem kötötte ki, hogy addig nem nem műszakiztatják, amíg nem veszek rá téli gumikat. Nem is lett volna ennek jogalapja. Szakadó hóesésben, nyári gumikon is megkapta a 4 év műszakit.

A másik kérdéshez: hivatalosan nem mehetsz közúton lejárt műszakival. Ha elkapnak, megállítanak közúti ellenőrzésen, lehet belőle gond. Az nem mentesít, hogy épp a műszaki vizsgára tartasz bemondás alapján. Nyilván erre nem nagy az esély, hogy éppen akkor megállítanak, de nem nulla. Hivatalosan útvonal engedélyt kell kérned, ha teljesen szabályosan akarsz eljárni.

jún. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Írj meghatalmazást, ha van, akiben megbízol, hogy rendesen elintézi. Ha nincs akkor ahogy írják, útvonalengedély kell majd.
jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor valószínűleg meghatalmazás lesz belőle nagybátyámnak, aki amúgy is az autószerelőm :)
jún. 6. 07:45
 6/10 bazaltkaroly ***** válasza:

Nekem anno a vizsgabázis írta az útvonalengedélyt. Nem állítottak meg, de elmondásuk szerint elfogadják, és ha mégis kötekednek, akkor ott a szám, amint felhívhatják igazolásként.

Egyszer olvastam, hogy valaki engedély nélkül indult el, azzal a tervvel, hogyha megállítja a rendőr, akkor megkéri, hogy kísérjék el a vizsgabázisig, hogy láthassák, hogy valóban van időpontja, de ez nem tudom mennyire helytálló, mert csak a neten olvastam, egy autós fórumon.

Minden esetben kérj útigazolást.

jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gumi miatt nem variálnak, csak nagyon szar ne legyen.
jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Műszaki vizsgán a gumik profilmélysége, és állapota a mérvadó.

Senkit sem érdekel, hogy téli, nyári, 4évszakos vagy mi a bánatos neve.

Megérne egy misét, de még azt sem nézik hogy milyen korú.

Szóval, egy vaskalapos ostoba metódus szerint történik a műszaki vizsga.

jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.

Arról nem is beszélve, hogy amiket néznek egy műszaki vizsgán, annak sikeressége után is simán otthagyhat az autó 2 nap múlva az útszélén. De amúgy minden rendben vele...

jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Én évek óta állandóan téli gumival járok. Egyszerűen olyan keveset megyek, hogy nem érné meg lecserélni.
jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!