Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS hiba a műszerfalon?

ABS hiba a műszerfalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma délelőtt beinditottam az autót, viszont csak másodjára indult be mert elsőnek túl hamar engedtem el a kulcsot. Ezt csak azért írtam le mert lehet hogy fontos. Aztán beindult, majd kigyulladt az abs és az asr lámpa is. El is vittem a szerelőmhöz, aki kiolvasta (semmi értelmes hibát nem írt) majd kitörölte a hibakodot, viszont 2 méter megtétele utána visszajött ugyanez a jelenség. Az abs biztos nem működik (szerintem csak a bal első keréken nem), kipróbáltam. A fék szó szerint semmit nem változott ezen kívül, tehát pedál nem esik be nem gyengült a fékerő semmi probléma nincs vele csak ez.


Szerintetek mire számíthatok? Mi lehet a hiba? Egy egyszerű párezer forintos szenzor is lehet az oka? Köszönöm!



jún. 5. 22:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy én úgy gondolom hogy a bal első kerék mert onnan hallottam csikorgást satuféknél. Egyszer viszont visszadolgozott az abs pedig ugyanúgy kint van a hibakód még mindig. Nem tudom mi lehet a baja 😅
jún. 5. 22:07
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem. Skoda fabia első generáció
jún. 5. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ő lesz az, de élő adatot kell nézni és ott kiderül hogy jók-e.


[link]


#1 Akkor a bal első.

jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan a világon nincs, hogy az autó hibát érzékel (hisz világít a lámpa a műszerfalon), de nincs hibakód.


Gyári szoftverrel lett kiolvasva?


Egyébként az alábbi hibák lehetnek:

- ABS jeladó

- ABS kocka

- ABS gyűrű (sok márkánál a kerékcsapágyba van építve)

- jeladó és kocka közötti vezeték bárhol

jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha megírod a "semmi értelmes" hibakódot, akkor tudok segíteni.

Világító hibajelző lámpával egyik keréken sem működik az ABS.

Ki kell olvasni újra a hibatárolót és értelmezni.

jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Világító hibajelző lámpával egyik keréken sem működik az ABS."


Kb. pont akartam írni, nincs olyan, hogy egy keréken müködik vagy nem.

Vagy együtt dolgozik minden, vagy nem.


"Egyszer viszont visszadolgozott az abs pedig ugyanúgy kint van a hibakód még mindig. "


Egy nagyon régi polcvágenemen nagyon régen (kb. 20 éve) volt olyan, hogy évek óta nem volt ABS, ez annyit jelentett, mintha hagyományos 2-es golffal mennék, még az abs nélkülivel.

Ennek ellenére az életben egyszer müködött, valami égi csoda lehetett, mert kijött egy biciklis elém, fékezésnél a padkán volt a jobb kerék, és a murván éreztem, hogy dolgozik és még pont ki tudtam kerülni az embert. Ha nem megy, lehet álló kerekekkel kenem az aszfaltra.

jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha van az akku tetejen biztosítektábla a nagyobb fogyasztóknak, akkor érdemes volna azt átnézni, mert előfordul,hogy kontaktos, vagy,hogy el is füstöl. Az én Skodámnál, ha halódik az akku, akkor indítózás közben bevillan az ABS lámpát, de egyből el is alszik, ebből gondolom,hogy talán az ABS kocka áramellátása nem stabil,mert indításkor jött a hiba, csak itt maradt is.
jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Azt nekem is csinálta régebben! Aztán sokáig nem csinálta, most meg ugye ez van.


Köszönöm a válaszokat, annyit tudok hozzá fűzni hogy nem emlékszem a nevére a hibakódnak hogy mit írt ki de a szerelő mondta hogy ez így kevés infó, gyakorlatilag semmit nem segít a hibafeltárásban.

jún. 6. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalam az abs hiba igy mutatkozik.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=HjEvNOVQ0Cs


Lemerult akkunal csak a felkialto jel villanna be es utana semmi.

Elofordulhat szenzor hiba, de inkabb abs tomb lesz.


Az enyemen ugyannel a hibanal abs kockat kellett cserelni, evekig jo volt, de most ismet elkezdte.

jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

"Köszönöm a válaszokat, annyit tudok hozzá fűzni hogy nem emlékszem a nevére a hibakódnak hogy mit írt ki de a szerelő mondta hogy ez így kevés infó, gyakorlatilag semmit nem segít a hibafeltárásban."


Ez így nulla infó.

jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!