Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire vezettek szabályosan?

Mennyire vezettek szabályosan?

Figyelt kérdés
Azaz mennyire tartjátok be betűről-betűre a Kreszt? Vagy apróbb "szabálytalanságokat" vétetek? Vagy nagyobbakat is? Én pl. a sebességhatárokat kb. 10 km/h val átlépem, felvéve a forgalom ritmusát, de többel ritkán szoktam. Indexet ahol kell, pl. kanyarodáskor, sávváltáskor használom, de pl. ha kikerüléskor csak kicsit kell átmenni a túloldalra kis utcában akkor nem, nehogy valaki félreértse és azt higgye, hogy egy kapubehajtóba akarok bekanyarodni. Vagy pl. Stop táblánál se állok meg akkor teljesen, ha belátható a kereszteződés és nem jön senki. Ne arra gondoljatok, hogy kivágódok, mert ahol beláthatatlan ott igenis megállok és kicsorgok.
máj. 29. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Kb. hasonló szinten tartom be, mint a kérdező. Ott lazítok rajta kicsit, ahol az teljesen biztonságos és senki nincs a közelben.

A sebességhatárok vonatkozásában korábban hasonlót követtem, mint a kérdező: pl. lakott területen, ahol 50 km/h a megengedett, és biztonságosnak látszik, a 60 km/h-t megengedtem magamnak, amivel még bőven a közigazgatási bírság határán belül maradok. Viszont az újabb autónkkal pontosan betartom ezt is, mert akár +1 km/h túllépésnél az autó műszerfalán villog a sebességhatár szimbólum.

máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan megyek. De például a kikerüléseknél nem árt, ha még kisebb kitérést is jelez az ember, mert ezzel is tájékoztatja a mögötte érkezőt. Hogy ezt ő megtévesztőnek veszi-e vagy sem az legyen az ő dolga, de legalább tájékoztatod, hogy történik valami.
máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sebességhatárokat büntetéshatáron belül tartom, mert nem nyerek vele különösebben sokat. Hozzátenném, ez inkább helytől és helyzettől függ.


Ha úgy ítélem meg simán megyek 35-40-el papíron 50-es úton, ahol minden bokor, autó mögül kijöhet gyalogos, vagy tele van zebrával. Vagy valahol tudom, hogy mindig van kikanyarodó autó ott is fokozottan lassítok.

máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Amit el szoktam követni:


Hajlamos vagyok "letolni" a magam előtt haladót. Nem türelmetlenül, de amikor már percek óta lehúzódhatna akkor belemegyek a seggébe.


Ha kell én előzök jobbról is. Pályán vannak akik beragadnak a belső sávba, ilyenkor simán jobbról elmegyek mellettük, persze figyelek, nehogy kisoroljanak. Nyilván ezt nem akkor teszem meg, amikor ő is előzésben van és/vagy vannak előtte.


Megesik, hogy szabálytalanul fordulok meg/le valahol. Vagy záróvonalon sorolok át, ezeket persze akkor alkalmazom, ha éppen nincsen senki a közelben.

máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon.


Telezoldnel nem fordulok az egyenesen halado auto ele.


Ha valaki elottem jobbra bekanyarodik, nem forgatom egybol a kormanyt balra, ugy, hogy van szembejovo.


Ha a 2*2 savoson egyenesen haladok tovabb, nem allok be a kanyarodo auto moge.

jún. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!