Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto 1.4 T-jet...

Fiat Grande Punto 1.4 T-jet (120LE) kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok, autón gondolkozom.

Előtte volt egy régi, olcsó fenntartásúnak mondott kocsim, de rengeteget kellett ráköltenem, semmi örömet nem nyújtott, unalmas is volt, gyenge is, hangos is, így elvette a kedvem az egésztől.


Most egy picit kezd visszajönni, és a címben említett Puntókkal szemezgetek.

Úgy vagyok vele, ha már úgyis költök az autóra, akkor költsek egy olyanra ami nyújt cserébe valami örömöt is, úgy kevesebb bánat ráköltésnél :D


Benzinest azért szeretnék, mert keveset használnám, az előző autóval 7 ezret mentem 1 év alatt. (Mondjuk nem szerettem vezetni mert mindig baja volt, meg városban rengeteget evett, így lehet többet is mennék más autóval).

Külsőre tetszik, de még nem ültem ilyen Puntóban. A fogyasztás okésnak tűnik gyári adatok alapján, a 70 lóerős lajhárom előtte többet is megevett, de ez legalább cserébe ad 120 lovat.


Mi a véleményetek? Mik a drágább javítanivalók, amik el tudnak rajta romlani?

Olvastam, hogy a 6 sebességes opel m32 váltó offos, ezért sem néztem a Bravo-kat, mert a Punto van 5 sebességes váltóval és ezzel a motorral.

Mik a drágább alkatrészek, amik előbb-utóbb előjönnek?

Mi az a km állás, amivel már nem vennétek? (Tudom, nem km alapján veszünk, de sokan mások igen, és arra is gondolok, hogy mi lesz akkor, ha egyszer eladom, ezért szeretnék arany középutat találni)


Mennyire csendes az utastér, országúti tempónál?

A kátyús pesti utakat mennyire bírja a futómű? Az előző kocsim rém feszes volt, minden apróbb úthiba miatt szaltóztunk kb a kocsiban.


Szemeztem a kia ceed/hyundai i30 párossal is, de elvileg az 1.4 benzinessel nem érdemes foglalkozni...

A toyoták meg nagyon túlárazottak szerintem és régebbiek, kinézetre is.

A puntót olyan 1.1-1.5M között már láttam jó néhányat.

Válaszokat előre is köszönöm, ha esetleg valaki erre tévedne és tudna segíteni 😊



máj. 28. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Vegyél inkább Toyotát vagy VW-t.
máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Ezeket sem vetem el abszolút, viszont a golfokról azt olvastam, hogy benzinesből csak szívóbenzint érdemes, de az meg elég lomha, és 10 litert eszik cserébe... (Az 1.4 és 1.6 szintúgy)

Toyota meg 1.5M-ért nem igazán van normális, az 1.3 benzines yaris-ról jót olvastam csak, de szerintem nem reális amennyit elkérnek érte. Mondjuk sok ilyen autót hírdetnek 1.8-ért, amit fél éve is láttam fent, de kitartanak az áta mellett😬

Auris ami tetszik még, abból sajnos nem láttam elfogadhatót ennyiért...


Egyelőre azért mélyedtem el jobban a puntóban, mert all around egész jónak tűnik a választék, reális árazással, ezzel a motorral meg a fogyasztás/erő is tök jónak tűnik. Na meg szerintem elég modern a kinézete is a korához képest. (Ez a Golf V-ről és a Toyotákról szerintem nem igazán mondhatóak el, mondjuk öregebbek is pár évvel)

máj. 28. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.4 T-Jet jobb motor, mint a korabeli TSI-k, amiknek minden bajuk volt.

A közvetlen befecskendezés miatt lekokszolódik a motor, meg mellé ott vannak a szakadó vezérműláncok is. A Fiat motorja mentes ezektől a hibáktól.

Csak tilos a gyári 30 ezres olajcserét tartani velük.

máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nem beszélem még le magam róla 😁

Egy inkább megbízhatóbb, nem nagyon drága fenntartású autót keresek (mert sokat nem megyek vele), illetve nem lenne rossz, ha fun lenne az autót vezetni, ezt feltételezem az a 120 lóerejével, így mindenképp egy aranyközépútnak tűnik nekem.


Mi a legdrágább dolog, amivel lehet vele nagyot szívni?

Kettőstömegű lendkerék? (Ha egyáltalán van benne?)

jún. 8. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!