Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikai kamionoknak miért...

Az amerikai kamionoknak miért van 1 "fél szoba " háló részként? (miközbe az Európai kamionoké jóval kisebb.

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés adott, én még nem ültem kamionba és mivel mozgássérült vagyok, nem is tudnék bemenni se, szóval csak képen láttam ilyet,de azt látni, hogy az európai kamionoknak 1 kis vékonyabb ágy van a fülkébe, az amcsiknak meg szekrény meg minden egy komplett kisebb szoba. Ez miért van igy?
máj. 27. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt mert az amerikai utak jóval hosszabbak és több időt töltenek a kamionban, mint egy átlag európai kamionos, így jól jön az extra mozgástér és kényelem.


Másrészt ezt a törvények is elősegítik, mert az európai törvények a szerelvény teljes hosszát korlátozzák, ezért a lehető legkisebbre tervezik a vontatót annak érdekében, hogy minél hosszabb lehessen a pótkocsi. Ezzel szemben az USA-ban csak a pótkocsi hossza van korlátozva, így a vontató bármekkora lehet és van lehetőség olyan hatalmas belteret kialakítani.

máj. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyobbak a távolságok, több időt töltenek egyhuzamban a kabinban

Más a lépték, lehetnek nagyobbak a járművek a helyi adottságok miatt

máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-2 köszi én nem értek hozzá a fent emlitett okok miatt de úgy tudom európába már van ország ami TILTJA a kamionban való alvást. USA-ba szabadon aludhat a sofőr a fülkébe? (azt szeretném ebből kihozni, megéri e a nagy csili vili extra hálórész, neten a vezess oldalon stb néha olvasom milyen extra milyen drága stb) .
máj. 27. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

#3 Nem teljesen így van. 2-3 ország vezetett be olyan szabályt, miszerint a heti 45 órás pihenő alatt nem lehet kamionban aludni, csak szálláshelyen, de minden más esetben lehet kamionban aludni. És még a 45-ös esetében sem büntetnek érte, mert bár a törvény létezik, de a valóságban tulajdonképpen kivitelezhetetlen ez az elvárás, hogy szálláshelyen aludjanakna sofőrök, ezért a rendőrök sem büntetnek érte akkor sem, ha rajta kapják a sofőrt.


Amerikában pedig még csak hasonló sincsen. Elindulsz valahonnan és 500 kilométeren belül nincs semmilyen civilizáció, akkor mégis hol aludna az ember, ha nem a kamionban? Máshol nem tud. Pont emiatt kapnak ők nagyobb kényelmet, mert ennyire el vannak szigetelve a külvilágtól, kizárólag a kamionjuk van, csak arra támaszkodhatnak.

máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szolovjov ***** válasza:
41%
Az amerikai gyártóknak még nem ment el teljesen az esze és használható járműveket gyártanak. Az európai kamionoknál márcsak a dizájn számít, az hogy szenvedés benne élni senkit nem érdekel. Kivéve persze a kamionost.
máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4 köszi, nem voltam amerikába még, nem tudom mekkora a távolság "civilizáció és civilizáció" között . :)


Szolovjov az európai kényelmetlen? Fénykép/videó alapján azért ott is van hely.

máj. 27. 12:46
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

#4: Megéri-e? Persze, a kamion akkor termel pénzt, ha halad. Nincs olyan helyzetben a szakma, hogy beleférjen, hogy a kamion 30%-kal kevesebbet megy, csak hogy szállodában aludjon súlyos pénzekért a sofőr.


#5: Valahol meg kell fizetni azt, hogy 8 átalánossal akkora összegeket haza lehet vinni. Sajnos mindig van egy "valamit valamiért" a képletben.

máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan kollegám, aki a háború kitörése óta a fülkében lakik, mert ha hazamenne, nem engednék vissza Magyarországra. De Ausztriában is hallottam olyan cégről, ahol az indiai sofőrök fél évente váltják egymást az autón, fél évig az egyik lakik a kocsiban, utána fél évre hazamegy Indiába és a váltótársa veszi át a kamiont.
máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az szép,...
máj. 27. 13:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Rohadt szar a szabályozás európában és itt mindennel spórolnak.

A sofőr meg ott nyomorodik meg ahol akar.

Mert itt a kamion méret van maximalizálva és ezért amit lehet a fülkéből lespórolják a rakfelület javára.

Csak egy olyan szabály kellene hogy meghatároznák a minimum kamion fülka méretét és akko régebben 4-5 hetet egyhuzamban míg haza lehetett jönni.

Úgy hogy ez is volt 8-10 ezer km. vagy több.

máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!