Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 utólagosan beszerelt...

Golf 4 utólagosan beszerelt tempomat visszajelző lámpája hogyan működik?

Figyelt kérdés

Golf4 1.9TDI- be rakattam utólag tempomatot.

A műszerfalon a visszajelző lámpa a gyujtás ráadásával rögtön világít. A gyári beszerelésű csak akkor jelez ha a tempomat adja a gázt, ha kuplungolok vagy fékezek kikapcsol( nem jelez a lámpa). A szerelő azt mondta az én autómnál CSAK ÍGY lehet bekötni!

Kérdésem az ,hogy tényleg nem lehet a gyári működésűre bekötni az utólagos tempomatot AHL motorkódú golfban?


Köszönöm.



máj. 27. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megkérdezném a céget, ők mit szólnak hozzá? Mert van ahol full gyári megoldást be lehet építeni, és csak kart, cserélnek, vezetékezés, és aktiválják a funkciót a számítógépben. De ez csak elektromos gázpedálnál van. Viszont ha bowdenes, akkor ott más megoldást kell használni, és akkor lehet tényleg csak így tudta megoldani a szerelő, bár ez így azért zavaró.

[link]

máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A tempomat már bent van és dolgozik is! Nekem csak a visszajelző lámpa működése a zavaró. Úgy gondolom ha egy autóba megvan a lehetőség az utólagos beszerelésre akkor mindent meg lehet csinálni gyárival teljesen megeggyezőre!

Az hogy az én autómba csak így lehet ...ezt nem értem!?

máj. 27. 08:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Millió fajta motor, elektronika, stb... Szóval típuson belül is lehetnek eltérések. Talán 2001-2 körül lehetett a váltás. Szóval nálad azt jelzi, hogy a tempomat készen áll, a karon be van kapcsolva, akár van beállított sebesség, akár nincs.
máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosan #3! Az én autóm 2001-es.
máj. 27. 09:49
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Azt tudod, hogy bowdenes, vagy elektromos a gázpedálod? Csak mert nekem is 2001-es az Octaviám, igaz benzines, de bowdenes a pedál, és abba nem is lehet a gyári megoldással templomot szerelni, csak valami vákuumos utólagost.
máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
templomot =tempomatot :D
máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Biztos ,hogy elektromos mert csak egy új kart rakott fel a szerelő és a szélvédő alatt bal oldalon lévő fehér "kötődobozban lévő csatlakozókba vezetékelt be.

Működik is minden, gyorsít-lassít-tart csak a lámpa nem követi ezeket a műszerfalon és ez fura!

Eddig ha más autóban használtam tempomatot mindig csak akkor jelzett amikor "ő" adta a gázparancsot.

Hihetetlen számomra ,hogy az egész elektronika tudja ezt a funkciót és ezt a visszajelző részt mégsem vezetékelik/programozzák bele???

máj. 27. 10:03
 8/11 anonim válasza:
Sziasztok. Elnézését hogy idepofátlankodok, szintén tempomat problémám van, autóvillamos azt mondta hogy kell hozzá bekötési rajz, ami természetesen nincs, elmentem vw-be, ott alvázszám alapján sem tudtak adni (vagy csak nem akartak mert nem náluk szereltetném be), innentől kezdve meg vagyok lőve, órák óta böngészem a netet, de nem találok semmi kézzelfoghatót. Szintén 1.9TDI, 99-es évjárat.
júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 ha a villanyász nem tudja megoldani a kapcsolási rajz kérdést, keress másikat. Amúgy sok fórumon és videókban fent van a beszerelés, keress rá angolul pl. Legális megoldás ilyenre a fizetős VW erWIN, 1 óra talán 7 euró, annyi idő elég kéne legyen több autó kapcsolási rajzaira is. Golf 4-hez neten is fent van itt-ott PDF-ben. Illetve van néhány oldal/alkalmazás, amikben ingyenesen sok ilyen megtalálható.
júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy merre vagy helyileg? Hátha tudunk ajánlani valakit.
júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!