Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó üzemképes volt,...

Soós László Bálint kérdése:

Ha az autó üzemképes volt, miközben lehetségesen felvillant az olajnyomást jelző lámpa, akkor még nincs nagy baj? Emellett kanyarodás közben mitől lehet kopogó hangja a kocsinak? Összefügghet a kettő?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, hogy a céges autót úgy raktam-e le, hogy megjelenhetett az "olajnyomás" lámpa. Talán párszor megjelent, pontosan nem emlékszem, péntek volt már.

A lényeg, hogy az autóval rendben visszaértem a bázisra, furcsa motorhangja nem volt, teljesítménycsökkenést nem érzékeltem. Azonban picit nagyobb kanyaroknál kopogó hangot adott ki vezetés közben.

Mivel nem fix a területem, ezért mindig más kocsit vezetek, de az elmúlt két hétben nálam volt, különösebben semmit sem vettem észre.

Mivel jövő héten szabadságon vagyok, így jeleztem a főnökhelyettesnek, hogy azért nézzék meg, után kell-e tölteni az olajat. Sajnos mivel későn végeztem, és nem volt nyitva a tároló, már nem tudtam feltölteni olaj hiányában.

Köszönöm a válaszokat!



#olajszint #Peugeot Expert #Olajnyomás-jelző
máj. 25. 12:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valamennyit kopott a motor biztosan
máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Már mindegy, de ha nem saját, vagy nem állandóan általam használt járművet használok, használat előtt és nem után minimum a motorolaj szintet megnézem, és külsőleg, csak rápillantással a gumik állapotát szintén.
máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12 Értelek, viszont minden részletet nem tudok már leírni.

Ami annyit jelent, hogy a kocsi legutoljára április 27-én kontroll ala lett vetve.

Minden hónap végén meg kell tennünk. Jövő héten lesz aktuális, csak én pont szabafsagon vagyok.

máj. 25. 17:54
 14/14 anonim ***** válasza:
A főnököd biztos elgondolkozik ezek után, hogy érdemes-e olyan embernek autót adni, aki nem tudja feldolgozni fejben, hogy kivillan-e néha az olajnyomásjelző lámpa vagy nem, de azért hajtja tovább akocsit
máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!