Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem garanciális ha bogarak...

Nem garanciális ha bogarak vannak a hátsó lámpában?

Figyelt kérdés

Üdv. Kérdésem és problémám az lenne hogy tényleg nem kell garanciálisan javítani vagy cserélni a márkaszerviznek ha egy 2021-es évjáratú, papír szerint még jó 1 évig garanciális autó hátsó lámpáiba mindkét oldalt bogarak kerültek? Természetesen sérülés mentes a kocsi.


A kocsi minden előírt szervizt megkapott. Legutóbb, olajcserénél jeleztem ezt a gondot és közben kérdeztem hogy mit szoktak ezzel csinálni mert neten láttam már hogy nem egyedi a probléma (csak épp érdemi infót nem találtam megoldásra), és azt a választ kaptam hogy "semmit". Némi nyaggatás után azt mondta ír az importőrnek egy kérdést hogy kicserélhetik e. Pár nappal később hívott és mondta hogy nemleges választ kapott tőlük...


Világít a lámpa de attól még rohadt idegesítő hogy alig pár éves és temető kezd lenni benne. 22 éves opelemben nem volt semmi. Kezdem úgy érezni hogy ennek a garanciának és márka szervizben 100e-ért olajcserének semmi értelme ha még ezt se akarják megoldani.


Lehet ezzel a lerázással tenni valamit vagy elvileg jogosan mondták?


Skoda Octavia-ról van szó.



máj. 8. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Vitatható, bár szerintem a bogár a lámpában eleve valamiféle tömítetlenségre utal, amit kikéne vizsgálniuk, mert ott lehet majd pára, víz bármi, amiből meg majd később meg zárlat lesz. De nyugi, a szalonok ilyenek, nekem a kuplungra mondták azt 40 ezernél hogy nem garanciális.
máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

A garancia a gyári hibákra vonatkozik. Azokra, amelyek az értékesítés előtt keletkeztek, de csak használat közben derül rá fény. A bogarak nem a gyártósoron kerültek bele.


Új autót ne adjanak gariban?

máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát úgy őszintén, fing egy valami aza skoda.
máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 Tehát ha veszel egy hűtőt, majd egy év múlva ledöglik a kompresszora akkor nem érvényesíthetsz garanciát mert nem közvetlenül a gyártáskor keletkezett a hiba, hanem használat közben? Ez azért tudjuk nagyon jól hogy ez fogyasztóvédelmileg nagyon nem így működik. Ha hiba van azt kikell javítaniuk. És gondolom az az octavia nem is 6 millió volt hogy lenyelje az ember.
máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Azért az csodás, hogy az értelmes választ le tudjátok pontozni. Nem, nem garanciális hiba. Ha tömítetlenség miatt kerültek bele, akkor sem.
máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az első mondja jól.

Az, hogy bogarak vannak a lámpában nem garanciális, mert a tény, hogy vannak bogarak önmagában nem hiba. Kb mintha a kipufogóba mászott volna fel valami.

Azonban utalHAT valamiféle garanciában elvállalandó hibára.

máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A garanciat dughatud pontosan oda ahova gondolod. Kb annyit is ér. Éves szervizre első két évben van meg valami ertelme elvinni de utana az otthoni olaj es olajfilter csere is erősen ajanlott, mivel egyik szerviz sem vegzi el rendesen.
máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyjából minden márkánál ez megy.

A lámpánál védekezhetnek azzal, hogy ha teljesen zárt lenne, akkor nem szellőzne és bepárásodhatna. Ugyanakkor ha egy bogár bejut, akkor a por is bejut, ami évek alatt okozhat funkcionális problémát.

Ha akarod perelheted őket. De ha ügyes ügyvédjük van, nem hogy cserelámpát nem kapsz, de még a perköltséget is a nyakadba varrják.

"Éves szervizre első két évben van meg valami ertelme elvinni..."

Nekem 2018-ban 4 év garanciám volt, így a feléről nem akartam lemondani, 4 évig hordtam márkaszervizbe. Azután sem azért mert azon rugóznék, hogy drágább, mint a garázssoron. Ez a része nem érdekelne, ha rendesen, lelkiismeretesen fogalalkoznának az autóval, megfizetném. De nem ezt tapasztaltam. A legtrehányabb munkát a márkaszervizek végezték. Kaptam már vissza úgy az autót, hogy a kipufogó rögzítését elfelejtették visszarakni. Csak a szentlélek tartotta a helyén. Csoda hogy út közben nem esett ki egy 1 éves autóból a cső. Felejtettek már szerszámot a motortérben. Összakarcolt fényezéssel kaptam már vissza az autót. A motortérben a kábenrögzítéseket letörték, nem pórolták, csak úgy visszahájták, hogy jól van az úgy, a legtöbb ügyfél úgysem nyitogatja a motorháztetőt, nem fog feltűnni... Zárófedeleket, műanyag kupakokat nem rakják vissza, minek?! Működik az úgy is. A csúcs az volt, mikor a féltett, garázsban tartott, full fóliáztatott 2 éves autót a márkaszervizből összetört, dehorpadt jobb oldali küszöbbel kaptam vissza, amiről egy büdös mukkot nem szóltak.

Egyébként ezt leszámítva a garanciáért nem sajnálom a feláras éves szervizeket sem. 4 év alatt kb. 2 millió forintnyi garanciális tételt javítottak a kocsin, ami nekem egy fillérembe nem került. Persze nekem se első szóra. Mindig megpróbáltak szoftvert frissíteni, kalibrálni, stb. Aztán amikor már hetedszer mentem vissza ugyanazzal a problémával, mert újra világít a hibalámpa, akkor nagy nehezen beadták a derekuket: komplett egység csere.

Egyébként nem értem, miért idegenkednek a szervizek a garanciális javításoktól. Nekik nem mindegy hogy az ügyfél, vagy a gyár fizet? Ha valakinek van erről belsős infója, kíváncsi lennék rá. Gondolom a gyárat is megfejik rendesen. Nálam pl minden esetben a munkalapot csak addig láthatom, amíg a munkafelvételen az autó beadásakor alá nem írtam. Utána nagy gonddal ügyelnek rá, hogy nehogy meglássam. Konkrétan volt olyan mint az óvodában, hogy a munkafelvevő kolléga a háta mögött dugdosta nehogy meglássam mi van ráírva. El tudom képzelni, hogy ilyenkor még pár tételt hozzácsapnak, hogy megfejjék a gyárat. Nem véletlen, hogy a garanciális javításokról, se munkalapot, se számlát, se semmit nem kaptam még soha.

máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a tied meg a mobil verzio.

lol

máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!