Ilyenkor nem ég le a kuplung?





Nem, mert nem csúsztatja hanem ráengedi rögtön.
Esetleg a gumi tudna.





Ha egyből ráengedi, akkor nem csúszik a kuplung, így nem is melegszik. Csak a gumi kopik szét.
De amúgy ezek valószínűleg automaták, így nincs is benne olyan kuplung, ami le tudna égni.





Valószínűleg automata váltósok. Automata váltóban nincsen száraz kuplung, mint a kézi váltós autókban, hanem hidraulikus nyomatékváltó van. Nincs kuplung, nem tud leégni.
Ha kézi váltós autóval csinálsz hasonlót, akkor persze szétégeted egy ilyennel. Elég gyakori, mikor valaki egy gyengébb motorú autóval próbál nagyobb terhet vontatni, hogy égett szagot érez a sofőr, mert égeti a kuplungot, de hacsaknem nagyon nagy a tehet a motor erejéhez képest, ez többnyire nem okoz hosszútávú problémákat, csak az élettartamot rövidíti valamelyest. Viszont egy ilyen mutatvány esetében egy próba, egy kuplung. Utána mehet is a kukába.










Ha megnézed a kerekeket, szinte "leugranak" a kuplungról. Nem csúsztatják, nem is szabad.
(Ha benzines autóval vontatsz, emelkedőn szintén jobban teszed ha így indulsz el. Csúsztatni csak finoman míg a kötél teljesen megfeszül, onnantól mintha agresszíven indulnál. Ha a kérek kicsit kipörög, azzal nem ártasz semminek)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!