Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Új,...

Milyen autót vegyek? Új, használt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A keret kb 4-5 millió lenne. Több típus között vacillálok. Átlagban nekem inkább városi közlekedésre kéne, de van, hogy kell vele nagyobb, hosszabb távokat megtennem, évente pár alkalommal (nyaralás, pakolás...stb). Jelenleg egy 2011-es benzines Kia Ceed SW-m (kombi) van. Ennél nyilván nem vennék régebbi autót. A gondom ezzel, hogy nagyon fapad, illetve a motorja elég gyenge (1.4 CVVT). Nézelődtem, miket érné meg venni. Vannak hetes Golfok ilyen árba, de csak 2014-esek, az nem lenne nagy előre lépés. Esetleg valami ötlet? Az inkább városi közlekedésre való tekintettel inkább valami benzinest vennék.


Illetve, a kérdés másik fele az lenne, hogy egy olcsó elektromossal mennyire lőnék mellé ? Egy Dacia Spring, most állami támogatással, illetve készletről történő vásárlás esetén elvileg 4-5 millióból kilehetne hozni és az egy új autó lenne. Persze, gyenge mint a harmat, de a fenttartása gombokért megy.



jan. 23. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

4-5 milla új autóra kevés.


Ha az a bajod, hogy a mostani autód fapados, akkor a Dacia csak további visszalépés lenne.


Ennyi pénzből igazából hasonló kategóriában vehetsz kicsit újabb, kicsit jobban felszereltet.

jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha a Kiára azt mondod, hogy nagyon fapad meg gyenge, akkor a Dacia Springet hanyagolnám. Az egy városi közlekedésre alkalmas autó, de nyaralni, cipekedni ne nagyon akarjál vele komolyabban. Szóval egyetlen, mindenre használós autónak nem jó. Második autónak esetleg.

A hetes Golf jó autó, a motorjaitól félnék csak. Meg az összes többinek, ami turbós benzines. Ott az esetleges javítások költsége lehet kellemetlen mértékű, ha elromlik a turbó vagy valami.

Én valami szívó benzines japán autót vennék ennyiért. Honda Civicet, Toyota Aurist, Mazda 3-ast. Ezek mind megbízható autó hírében állnak, persze gond mindegyikkel lehet, utána kell nézni a típushibáiknak.

Nekem személyes tapasztalatom a Civic-kel van. Az enyém 2012-es, már a 9. generációs, 1,8-as benzinmotorral, 140 LE, ami amúgy szintén nem egy erőgép, de az én átlagos igényeimnek megfelel. Lehetne erősebb is, de ha belegondolok, ritkán szoktam kihasználni a maximális teljesítményét. Ehhez képest 7-8 liter között el lehet járni vele vegyes használatban, hosszú távon 5,4 liter a rekordom vele, de ez azért direkt fogyasztásra optimalizált tesztkör volt, szóval inkább 6-8 l/100 km közötti fogyasztás a reális.

4-5 millióért sokkal fiatalabbat nem találsz a Kiánál, de azt javaslom, hogy ne az évjáratra koncentrálj, ha bármiből találsz jó állapotú, sérülésmentes, rozsdamentes példányt. Teljesen mindegy, hogy 2013-as vagy 2016-os, bármelyik lehet közel hibátlan és egy romhalmaz is.

jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, fontosabb az állapot mint a kor. A dacia tényleg csak városba jó. Kisebb/gyengébb mint a kia.


[link]

jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
4-5 millióból nem veszel új autót.
jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!