Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen a dízel...

Csepregi21 kérdése:

Miért indul nehezen a dízel puntó?

Figyelt kérdés
Adott egy 2002es, 1.9D Punto, ezekben a hidegekben reggelente nagyon nehezen akár indulni és nem tudom miért.Izzítógyertyák cserélve, izzító relé kimérve az is jó. Akku lehet kicsit kisebb mint ami kellene de az is új. Résolaj csövek rendben. De mégis olyan mintha levegős lenne az üzemanyag rendszer. Pöfög a kipu de majdnem kimerül az akku mire kínkeservesen bedurran. Aztán jószerével nincs gond az indulással egész nap, ha használom. Viszont egy 8órás műszak után ugyanez a jelenség. Mit kellene még kicserélni, merre keressem a hibát?

jan. 16. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
én is 30ezrenként vagy 2 évente cseréltetem az üzemanyagszűrőt.
jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%
Semmi köze ehhez a szűrőnek, persze ha régi, illik ki cserélni. Jó esetben levegősödik , rosszabb esetben elfogyott a kompresszió.
jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
A 22 év alatt elkopott a motor, nincs elég kompresszió.
jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

AZ izzítást is mérd ki, amikor izzítasz akkor próbalámpázd le.

A lámpa egyik végét a testre a másikat meg a gyertya felső pontjára és akkor égni kell a lámpának.

De mint írják a kompressziót is megkellene mérni, mert lehet hidegen kitámaszt a szelep és semmi kompresszió nincs benne akkor.

jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Novemberben kapott 4 új izzító, beszerelés előtt tesztelve lett hogy működnek-e. A szűrőre cserére hajlok, viszont azt hol találom? Valahol a tank környékén kívül, vagy belül a tankban az üzemanyagellátó egységben lesz?
jan. 17. 05:51
 16/18 A kérdező kommentje:
Most reggel -2 fokban második nekiszaladásra indult
jan. 17. 05:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Kinyírod az akkudat. :(

Na meg az önindítód se fog röhögőbajt kapni.

Nekem a 32 éves dízel fosastra csinálja ugyanezt. Nem kompresszióhiba.


Elképzelhető, hogy a gázolajszűrőnél levegősödik, van az alján soknak leeresztőcsavar műanyagból....az le szokott lazulni.


De a résolajcsöveknél is tud levegősödni, adagolónál is. :(


Adagoló már húzósabb.


Remélhetőleg nem lucas/cav/delphi van rajta neked, mert az lesz a gond. :(


De kapható kézipumpa, beépíted az adagoló befolyó csövébe, felpumpálod indulás előtt, jobb lesz talán.


Én azért raktam be, mert ha kifogy az üzemanyag, csak felpumpálom, és pöcröff, nem kell fél órát indítózni.


qrva drága ma egy 74ah-s új akku

jan. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Akkor lesz minek aláfeküdni
jan. 17. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!