Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen a dízel...

Csepregi21 kérdése:

Miért indul nehezen a dízel puntó?

Figyelt kérdés
Adott egy 2002es, 1.9D Punto, ezekben a hidegekben reggelente nagyon nehezen akár indulni és nem tudom miért.Izzítógyertyák cserélve, izzító relé kimérve az is jó. Akku lehet kicsit kisebb mint ami kellene de az is új. Résolaj csövek rendben. De mégis olyan mintha levegős lenne az üzemanyag rendszer. Pöfög a kipu de majdnem kimerül az akku mire kínkeservesen bedurran. Aztán jószerével nincs gond az indulással egész nap, ha használom. Viszont egy 8órás műszak után ugyanez a jelenség. Mit kellene még kicserélni, merre keressem a hibát?

jan. 16. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
hány fok van? hol tankolsz? dízel besürüsödhet ha olcsó gagyit veszel, attól indulhat nehezebben.
jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mostanság ezeket az éjszakai -6 fokot sínyli meg reggelre a kis Fiat Punto. Tankolni meg 99%ban OMV sima dízelt szoktam
jan. 16. 20:38
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
üzemanyagszűrőt érdemes cserélni, kiválik a paraffin, ha szar minőségű a gázolaj. bár -6 fok-nál semmi gondnak nem kene elvileg lennie
jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon az összes gázolaj amit télen kapsz az garantáltan jó -20°C-ig, szóval ha nem nyáron volt tankolva, akkor ezt el is engedhetjük
jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
azért írtam, hogy elvileg nem okozhat gondot a -6 fok. de a "garantált" szót viszont inkább hagyjuk ki:D
jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kevesen toljátok, még + 2 emberrel hamarabb beindul!:)
jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Napi használatban van az autó, 1 teli tank nem is elég 1 hónapra. Szóval nem nyári gázolaj poshad benne. Viszont az üzemanyag szűrő opcionális lehet, lévén hogy majd egy 100ezrest én tettem bele és 300e felett jár. De azt viszont nem hiszem hogy ez orvosolná a reggeli hideg indulás, lévén hogy melegen pöcc a verda.
jan. 16. 21:05
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem segített rajta más autónál.

Az elején szívtam én is vele, aztán rendbe tettem az izzítását, kapott új izzítókat, kontaktusokat megtisztítottam. Kapott új üzemanyag szűrőt és vígan indul -15°C-ben is. 100e km lehúzni egy szűrővel kicsit sok, én 30e km után cserélem, most ment bele a 3. szűrő.

jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én porlasztóra tippelnék.
jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%
Mert puntóatlan XDDDDDDDd Mekkora poén.
jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!