Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy szeptembertől...

Igaz, hogy szeptembertől ingyenes lesz a jogosítványszerzés? Vagyis jóval támogatottabb a jelenleginél? Ha igen, mennyire biztos?

Figyelt kérdés

jan. 1. 03:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy ingyen jogosítvány, mert az adófizetők úgyis kifizetik, az ők pénzéből lesz ez.

Sőt biztos hogy duplán beszedik ennek a fedezetét, csak a buta hiszi el hogy ingyen kap valamit , főleg meg a fidesztől ilyen sose lesz.

jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire egy ostoba egy kérdést :D :D
jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

#10 Nem kell aggódnod, értettem eddig is, de hiába írod le még háromszázszor háromszáz különböző módon, akkor is hülyeség marad. AZ ÁLLAM VEZETI BE! Ha te csúszópénzt fizetsz az oktatónak, kérlek magyarázd már el, hogy az HOGYAN SEGÍTI AZ ÁLLAMOT? Hogy lesz az oktató csúszópénzéből több bevétele az államnak?


Ismételni tudom magam csak: "itt kezdődnek az ilyen összeesküvés-elméletekkel a problémák" Itt bizony, hogy az ilyen elmélet hívői egyszerűen képtelenek a legalapvetőbb józan paraszti logikát alkalmazni. Soha egyszer nem gondoljátok végig, hogy van-e értelme annak, amit mondtok. És mint oly sok esetben, most is totál értelmetlen az egész.

jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

„Ha igen, mennyire biztos?”


Több mint két hónapja megszavazott és kihirdetett törvény rendelkezik róla.


Az országgyűlés 2023. október 25-én 10:42:15-kor megszavazta az „Az állam működésének további egyszerűsítésével összefüggő rendelkezésekről tárgyú”, 2023. szeptember 9-én 18:23:35-kor T/5249 számon iktatott, dr. Semjén Zsolt, miniszterelnök-helyettes által benyújtott törvényjavaslatot.

A megszavazott törvény a „2023. évi LXX. törvény” számot kapta, és a 2023. október 31-én megjelent 154. számú Magyar Közlönyben lett kihirdetve.


A kérdés témájában ezt tartalmazza a törvény:

┌ „47. A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény módosítása

𝟲𝟳. § A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 22. alcíme a következő 30/A. §-sal egészül ki:

„30/A. § Az állam a középiskolában tanulók részére ingyenesen biztosítja a „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez a közlekedési alapismeretek és gyakorlati vizsga letételéhez szükséges ismeretek elsajátítását.

A szülő, a törvényes képviselő vagy a nagykorú tanuló döntésével visszautasíthatja a képzésben részvételt.” ┘

┌ „83. Záró rendelkezések

123. § (6) Az 57. §, az 58. §, a 𝟲𝟳. §, a 104. § 𝟮𝟬𝟮𝟰. 𝘀𝘇𝗲𝗽𝘁𝗲𝗺𝗯𝗲𝗿 𝟭-𝗷é𝗻 𝗹é𝗽 𝗵𝗮𝘁á𝗹𝘆𝗯𝗮.” ┘


Az országgyűlési tárgyaláson a téma előadója Tuzson Bence igazságügyi miniszter volt. Vagy a minisztérium ad majd ki végrehajtási utasításként miniszteri rendeletet, vagy ha a kormány elfogadja, akkor kormányrendeletként jelenik meg.

Addig lehet tippelni pl. arra, hogy utólagos megtérítés lesz, de ez egyáltalán nem biztos. A nemzeti köznevelési törvénybe tették, mintegy tantárgy lesz, annyi, hogy nem lesz kötelező, mert a törvény lehetővé teszi, hogy a szülő, a törvényes képviselő vagy a nagykorú tanuló döntésével visszautasítsa a képzésben részvételt.

jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szerintem ez pont úgy fog megvalósulni, mint az az Erasmus program, melynek keretein belül minden középiskolás diák valamelyik évfolyamon során egyszer 2 hetes ingyenes külföldi nyelvtanuláson vehet részt. Szerencséje volt a kormánynak, hogy jött a covid és volt indok lefújni, miután ráébredtek, hogy minden diák menni akar, és az mennyibe kerül. Azaz sehogy.
jan. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Már elkezdték szigorítani a rendszert, hogy kelljen min. 80-100 órát vezetned. A jogsi nem lesz ingyen, csak bizonyos összeget visszaigényelhetsz majd. Ami töredéke a végösszegnek.
márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi ingyen... 🫣
márc. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!