Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj bármilyen szempontból ha...

Baj bármilyen szempontból ha pótkeréknek téli gumit teszek fel?

Figyelt kérdés
2023. dec. 24. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, úgy is csak, ha szükséges akkor teszed fel. Amúgy nyáron mindegy, télen még jól jöhet a téli.
2023. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, sok autóba nincs is pótkerék.
2023. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

Sajnos defektes lett az egyik télim. Nem javítható, az oldalfala hasadt ki. Mikor vettem is már kifutó modell volt, nem kapok 1 db-ot ugyanilyenből, cserélnem kell mind a 4-et. Vegyesen, 2 ilyen, 2 olyannal nem szívesen járnék.

4 éves 7 mm-es profillal rendelkező Continental gumikról van szó. Nincs kirepedezve, nincs kikeményedve, teljesen újszerűek. Az új garnitúrát már meg is vettem, az ünnepek után szereltetem is fel. Csak ezeket sajnálnám a kukába hajítani. Legalább 1 db-ot meg tudnék menteni pótkeréknek, a gyári tizenéves gumi helyett. Legalább a pótkeréken is frissebb, jobb gumi lenne. Innen jött az ötlet.

2023. dec. 24. 14:54
 4/13 hypno ***** válasza:
100%

#3


Így kell ezt csinálni.

Kettőt meg eladhatsz. Hátha másnak is kell egy kifutó modell.

2023. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam én is.
2023. dec. 24. 15:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Na ja sok autóba nincs is csak mankó kerék vagy defekt javító. Amúgy nem gond.
2023. dec. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem lőssz mellé ha kettőt rakatsz fel valami hasonló mintásat.

AZt ne hidd már hogy egy kamionnak is lesz egy defektje és mind a 12-t lecserélik.

2023. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7, igazság szerint nem vág földhöz az a + 80e Ft. Valamint nem a szokásos általános buszhelyettesítő városi futkosásra használom az autót. Rendszeresen közlekedek vasárnap éjjel több száz km-re, hóviharban, ónosesőben is. Igaz az utóbbi években nincs rendes tél, de korábban nem egyszer autóztam éjszaka autópályán szűz hóban. Egyéb esetben igazad lenne. De nem szeretnék a spórolás miatt kockáztatni. Nem passzióból volt Continental az előző szett sem. Most Goodyeart vettem. Már itt van a garázsban, tegnap hozta a futár.

Továbbá a Conti szett peremvédős volt. Egyszerűen nem találok a piacon normális gumiból hirtelen ilyen 16"-os méretben. Ha elől ilyen lenne, hátul nem, az is irtó hülyén nézne ki. Akkor már legyen négy egyforma.

2023. dec. 24. 20:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Végül igazad van, mert a gumisoknak is megkell élni valamiből.
2023. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És reménykedj, hogy a pótkerék olyan méret, mint ami neked van (Nem mankóerék, vagy az elérhető legkisebb átmérő gyáriban, de neked nagyobb stb.)

Egyébként nem hüleység, más kérdés, hogy jó eséllyel a gumizás árát sem éri a manőver.

2023. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!