Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbíztok az adaptív tempomatban?

Megbíztok az adaptív tempomatban?

Figyelt kérdés

Adaptív tempomattal mentem egy autóúton, esett a hó ezért lassabban haladtak és egyszer csak elkezdett gyorsítani és ha nem fékezek, szerintem nekihajtott volna az előttem haladónak.

Utána próbálgattam még, 2-3x megint eljátszotta és csak utána adott hibajelzést és tiltotta le a tempomatot.

A radaron összegyűlt a jégréteg okozta, mert takarítás után helyreállt.

Ez minden autónál így van?



2023. nov. 30. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
25 éves gépem van, nincs ilyen problémám.
2023. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezek a rendszerek mindig a sofőr felügyeletére vannak bízva, hogy közbeavatkozz, ha hülyeséget csinál
2023. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Megbízok, de ismerem a korlátait. Általában egyik rendszer sem egyik pillanatról a másikra megy tönkre. Ha rendellenes jelenséget tapasztalok az autó bármelyik részéről legyen is szó, akkor nem fogom ész nélkül tovább taposni neki, hanem átgondolva a lehetséges kockázatokat, óvatosabban megyek tovább.
2023. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem és nincs is elektronika az autómban, de nincs is rá szükség. Én vagyok a sofőr és döntöm el, hogy hol mikor mennyivel megyek vagy éppen nem megyek.
2023. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autód van? Ez nekem hibás működésnek tűnik. Így nem bíznék meg benne. Nekem csak ráfutásgátló van a kocsimban. Ha elszennyeződik a radar, automatikusan kikapcsol a funkció, amiről figyelmeztetést kapok. Azt tudom elképzelni, hogy kikapcsol a távolságtartó funkció, és elkezd felgyorsítani a beállított sebességértékre. Szerintem logikusabb és biztonságosabb lenne azt a tempót tartania, ahol kiesett a radar.
2023. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meg.
2023. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#2

Értem, így is történt. Csak így akkor nem sok értelme van. Egy sima tempomat hasznosabb lenne.


#3

Hát, pedig itt ez történt. 90-re volt állítva, 60-70-nel szépen követte a sort, majd egyszercsak nekiállt gyorsítani.


#5

Toyota Corolla (2022)

Később előjött a hibajelzés, hogy elszennyeződött a radar és akkor le is tiltotta teljesen a tempomat funkciót. Az a bajom, hogy mire előjött, addigra 3x meg akart ölni.

Szóval inkább olyasmi volt, mintha érzékelte volna távolságot, csak rosszul.

2023. nov. 30. 22:01
 8/13 anonim ***** válasza:
7: én imádom az adaptívat, mondjuk nálam sosem csinált ilyet
2023. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte új autó. Gondolom garanciális. Én visszavinném a szervizbe, hátha létezik rá frissítés, vagy tudnak rajta géppel valamit állítani.
2023. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csak kamionnal mentem néhány évet, amiben van adaptív tempomat, de nekem abban hibátlanul működött.

Személyautóban nincs vele tapasztalatom.

2023. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!