Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbíztok az adaptív tempomatban?

Megbíztok az adaptív tempomatban?

Figyelt kérdés

Adaptív tempomattal mentem egy autóúton, esett a hó ezért lassabban haladtak és egyszer csak elkezdett gyorsítani és ha nem fékezek, szerintem nekihajtott volna az előttem haladónak.

Utána próbálgattam még, 2-3x megint eljátszotta és csak utána adott hibajelzést és tiltotta le a tempomatot.

A radaron összegyűlt a jégréteg okozta, mert takarítás után helyreállt.

Ez minden autónál így van?



2023. nov. 30. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


#7: igen, de az sem úgy történt gondolom, hogy hirtelen tolt neki egy padlót. Másrészt ilyenre azért lehet számítani, rossz időjárási körülmények között. Eleve, ha már egy normál tempomatot bekapcsolsz, én legalább is lélekben mindig ott vagyok, hogyha kell, akkor rá tudjak lépni a fékre, amire rögtön kikapcsol. Elhiszem, hogy ez így elsőre ijesztő volt, de sajnos ezek az optikai/radaros rendszerek ilyenek. A tolatóradarban sem bízok, amikor tudom, hogy tiszta retek a lökhárító. A sávtartót is azonnal kikapcsolom amint útfelújítás - sávterelés van, mert tudom, hogy nem tudja annyira jók lekezelni a helyzetet mint egy ember, és csak váratlan problémát okozna.


Kissé elvonatkoztatva, de mondjuk egy repülőn ugyanezek a dolgok megtörténnek, csak ott minden esetre profi forgatókönyv van kidolgozva. Mi történik, ha meghibásodik egy szenzor és miatta rosszul reagál a robotpilóta, azt egy pilótának mi alapján kell észrevennie, arra hogyan kell reagálnia, stb. Egy mezei autóban megengedhetik azt a luxust az autógyártók, hogy a felelősséget teljes egészében a vezetőre hárítják. Ezért is kiemelten fontos, hogy ismerd, és tapasztalatot szerezz az autód asszisztens rendszereiről. Szerintem erre a helyzetre helytelen reakció lenne, hogyha innentől abszolút nem használnád. Éppen most szereztél egy értékes tapasztalatot az egyik gyenge pontjával kapcsolatban.

2023. nov. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ez Toyotánál. RAV4, hó összegyűlik az elején, az adaptív meg van lőve.
2023. dec. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg, mondjuk hóesésben nem mennék tempomattal
2023. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!