Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy került tejeskávés trutyi...

Hogy került tejeskávés trutyi a légszűrőházba?

Figyelt kérdés
Bele van vezetve gyárilag a kartercső a légszűrőházba. Rövid távokat megyek csak az autóval (napi 6km) azt tudtam hogy ez miatt az olaj betöltő sapkán képződhet ilyen trutyi, de ma meglepődtem kicsit amikor a légszűrőházban is volt nem is kevés. Közvetlenül a karburátor nyílásánál. Mitől lehet ez és hogyan lehet megszűntetni?

2023. dec. 21. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Az olajgőz keveredik a párával és kész az emulzió.

Vedd le a csövet a légszűrőházról és csinálj neki egy különálló lecsapató tartályt.

(a motor jövöjére nézve nem túl jó jel)

2023. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy kell neki a kartergáz mert van még egy cső ami a karburátorba megy a légszűrőházból, onnan kapja a pillangó tengely is a kenést úgyhogy a karter csövet nem tudom lekötni teljesen.


Ez ennyire káros a motor jövőjére nézve? Mert nyáron nem produkálta ezt az autó. Azt hittem hogy csak a hideg miatt képződik ez a cucc…

2023. dec. 21. 21:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor meg láttam azt hittem hengerfejes. De az olajat, vizet nem eszi. A nívópálcánál nincs emulzió. Csak a kartercsőben és az olaj betöltő sapkánál van. A vízben nincsenek buborékok, gázadásra nem keményedik a cső.
2023. dec. 21. 21:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne parázz, a hideg szívócsöveken kicsapódik a kartergázból az olaj és a víz. Normális ilyen időben ha kopottabb a motor, de heti 1x be kéne melegíteni azt a motort, mert így csak vizesedik az olaj, gyűjti a párát a levegőből és az üzemanyagból, nem tud kipárologni belőle ha sosem éri el az üzemi hőfokot. Jó 20-30km-t néha autózz vele.
2023. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Biztos nem fogy a víz?

Nekem most ilyen tünetem van egy autóval, ez volt a kezdeti hiba, hengerfej is lett cserélve(a tömítés átégett több helyen), azt hittem ez megoldja a gondot. Kis benzines vacak motor.

De még üzemmelegen is fehér füstöt ereget amiatt nagyobb fordulaton, mert rengeteg víz jut az olajba. És sajnos kicsit fogy is a víz.

Azért lett hengerfej cserélve, mert így jártak az autóval, és gyakorlatilag elrohasztotta a vezérműtengelyt, himbákat.


Találkoztam rengeteg ugyanilyen motorral, egyiknél se volt ilyen fehér trutyi, se télen, se nyáron.

2023. dec. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
dr. rövidtáv.
2023. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez Ladánál ilyen körülmények között ez természetes. Arra figyelj, hogy a csőben lévő lángfogónál nehogy elduguljon a takonytól.
2023. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

A pillangótengely kenését szolgálja a kartergáz?


Az komoly! 😃

2023. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A pillangótengely kenését szolgálja a kartergáz?"


Mindig tanul az ember :)

Azért kíváncsi lennék, hogy ezt melyik szakkönyvben olvasta..

2023. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2023. dec. 22. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!