Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legfeljebb 1 éves németből...

Legfeljebb 1 éves németből behozott autóra itthon is él a garancia?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy kocsit Németországban, ami még garanciás. Azt szeretném kérdezni itthoni márkaszervizben érvényesíthetem az esetleges garanciális javításokat?
2023. dec. 12. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem.... arra a kereskedésre érvényes ahol az autót vették Németországban!
2023. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia 1-es, azt azért nem hiszem mert ha itthon veszel újat akkor azt bármelyik hazai márkaszervizbe viheted ez tuti, viszont nem tudom kinti autót vállalnak-e. 2007-es cikket találtam amiben azt írták, hogy minden probléma nélkül kintit vihetsz hazaiba... ez volt 2007ben
2023. dec. 12. 10:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Keress fel egy hazai márkaszervizt, kérdezd meg előre
2023. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jellemzően igen, de én azért felhívnék egy márkaszervizt.
2023. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#1 Nem igaz, a gyártói garancia bármelyik márkaszervizben érvényes, ami 2-3 év szokott lenni általában. Csak az extra garancia vonatkozik fix márkaszervizre, mivel az konkrétan velük van kötve.
2023. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, megerősítettétek amit gondoltam de azért igen, megkérdezek majd egy hazai szervízt.
2023. dec. 12. 11:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, bármelyik EU országban él a garancia bármiféle további regisztráció nélkül. Nyilván az, hogy közben megváltozik a jármű forgalomba helyezési helye okozhat adminisztrációs nehézségeket, de a garancia nem vész el, bármit is mondjon a hazai márkaképviselet.
2023. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem érvényes, mert volt a tévében egyszer hogy a merci hót szar volt és innen kiküldték oda ahol vette. Stutgartba.
2023. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, főleg bmw-nél.
2023. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Általában a garancia nincs országokra lekorlátozva. Konkrét kereskedésre meg főleg nem! Abban az esetben, ha a kötelező szervizeket az előző tulaj(ok) időben elvégeztették és ez dokumentálva is lett az e-szervizkönyvben is, akkor elvileg él a garancia. De a legbiztosabb valóban az, ha megvannak a konkrét autó adatai (rendszám, vázszám), hogy megkérdezed egy márkaszervizben.
2023. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!