Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha a kiegyenlítőbe...

Normális ha a kiegyenlítőbe megnő a vízszint ha mentem vele? Induláskor a max jelzésen van, haza érek megy a venti és teljesen tele van a tartály. Először van kocsim es nem tudom.

Figyelt kérdés

2023. nov. 22. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Persze, pláne ilyen hidegben. Hőtágulás a neve.
2023. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
68%

"teljesen tele van a tartály"

Ez nem normális.

- Vagy levegős a hűtőrendszer,

- vagy lyuk van rajta és azért levegős

- vagy hengerfejtömítési hiba van a motorban (közkeletű szóval hengerfejes) és azért került kipufogógáz a hűtőrendszerbe. Szagold meg a hűtőfolyadékot, van-e kipufogógáz szaga.

Ha most vetted az autót, akkor nagy az esély, hogy olyan hibája van, amit az előző tulaj nem tartott kifizetődőnek megjavítani.

Nézesd meg egy szerelővel.

2023. nov. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 tegnap meg szinte üres volt a tartály. Ingadozik a vízszint. Egyszer tele egyszer üres.
2023. nov. 24. 08:00
 4/8 krwkco ***** válasza:

#3

Ha a hűtőben, a csövekben vagy a motor járataiban gáz (levegő, kipufogógáz) van, akkor annak nagyon nagy a térfogatnövekedése, ha felmelegszik. Ha emiatt átnyomja a hűtőfolyadékot a kiegyehlítőtartályba, amikor meleg a motor, az érthető. De nem jó. A 2-esben felsorolt okokból.

Felteszem, hogy egyiket sem tudod magadtól elhárítani. Így van?

2023. nov. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Légteleníteni úgy próbáltam, hogy le vettem a tartályról a kupakot, feltötöttem nyakig, és elindítottam, majd ráküldtem a fűtést. 1 Órán keresztül járattam,így az autót.
2023. nov. 24. 09:32
 6/8 krwkco ***** válasza:

"Légteleníteni úgy próbáltam..."

Úgy kell légteleníteni, ahogy a szervízkönyv előírja. Ez motortól függően különböző lehet. Keress videót a youtube-on: cooler bleeding motortípus.

Ha a légtelenítésnél az azonos szinthez tudsz folyadékot betölteni és ettől legalább az első felmelegítéskor javul, akkor gáz volt a hűtőrendszerben. Ha több használat után megint elromlik, akkor levegőt szív be vagy hengerfejes.

A kiegyenlítőtartályba beleszagoltál? Emellett van a folyadékon olajfolt? Van majonézszerű lerakodás az olajbeöntőn. Bemelegedve is fehér gőzt fúj a kipufogó? (Jobban, mint más autóké?)

2023. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"1 Órán keresztül járattam,így az autót."

És közben mit csinált a folyadékszint? Lépésről-lépésre.

2023. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem füstöl. Miután teljesen megtöltöttem, minimális víz jött ki, utána tartotta a szintet. Ha megpörgettem akkor sem nyomta ki.
2023. nov. 24. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!