Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért emelkedik a vízszint a...

Miért emelkedik a vízszint a kiegyenlítő tartályban?

Figyelt kérdés
na az a helyzet hogy az autómon szinte minden nap elpukkant egy vízcső mindig kicseréltem minden csövet a hűtőt is és rájöttem hogy hengerfejes, elvittem esztergályoshoz hengerfej tömítés lett cserélve, nem kevés pénzbe volt benne. Tegnap este mikor megálltam (40km után) felnyitottam a motorháztetőt megnéztem a kiegyenlítő tartályt lecsavartam a tartály sapkáját és hallottam hogy jön felfelé a víz. vártam egy kicsit amíg "kiszelelte" magát aztán teljesen levettem és láttam hogy már teljesen fenn van már a szűkített részben. 1-2 cm-re a tartály végétől. nagyon remélem hogy ez ráfogható a víz tágulására nem pedig megint valami zsebbe nyúlós gonddal állunk szembe. :S előre is köszönöm a válaszokat
2013. dec. 11. 11:19
 1/2 Dörmögő ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy baja lenne. Hőtágulást láthatod. Mikor hideg a motor akkor állítsd be a szintet a minimum és a maximum közé. Mikor a motor felmelegszik akkor megemelkedik a szint, de akkor ellenőrizd le mikor újra kihűlt a motor akkor nagyjából ugyanott kell lennie mint mikor beállítottad.
2013. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy hűtőkör 6-7 liter, ha felforralod 0 fokról 90 fokra, kb. 3,5...4%-ot tágul, vagyis kicsit kevesebbet, mint 3 decit. Ehhez képest egy kiegyenlítő tartály kb. 1 liter körül van...
2013. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!