Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját tapasztalatokra vagyok...

Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Melyik a legjobb motorolaj és üzemanyag adalék, ti milyet használtok?

Figyelt kérdés

Írjátok le azt is hogy mi az autótok gyártója és pontos típusa, ezzel segítve a többieket ha ilyen adalékokat szeretnének kipróbálni.

Én abban az adalékban bízok csak, amit én töltök bele az autóba. A benzinkutakon az üzemanyagadalékon tudnak spórolni, sose veszek prémium üzemanyagot emiatt.



2023. nov. 19. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen tapasztalata lehet egy autóhasználónak a motorolajról?


A gyári előírásnak megfelelő olajat betöltöm, és megfelelő az olajnyomás akkor én semmit nem veszek észre, az olaj(bármi is legyen a dobozra írva) teszi a dolgát. Üzemanyag adalékot meg teljesen felesleges beleönteni, csaka pénzedet apasztod, a gyártó zsebe meg vastagodik. Minek kéne üzemanyagba adélot tölteni útólag???


Tehát a kérdésed eléggé infantilis.

2023. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne már azt tudni hogy semmilyen kúton nem pancsolnak, amit kapnak azt forgalmazzák.

Ha te pluszba teszel bele , akkor örüljél neki és kész.

2023. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Jó lenne már azt tudni hogy semmilyen kúton nem pancsolnak, amit kapnak azt forgalmazzák.

Ha te pluszba teszel bele , akkor örüljél neki és kész."


A prémium benzin jelentősen drágább, mint a normál. Annyi előnye van a normálhoz képest, hogy van benne adalékanyag. De ez bizalom kérdése mert egy ismerősöm aki régebben benzinkúton dolgozott azt mesélte, hogy a kamion a saját tartályából ugyanazt a 95-ös benzint tölti bele a benzinkút 95-ös prémium tartályába is, mint amit a normál tartályba töltenek. A különbség az hogy hoz nekik a kamion adalékanyagot is külön, azt pedig nem ellenőrzi senki hogy ezt az adalékot beletöltik-e a benzinkút tartályába. Csináltak olyat hogy csak a negyedét töltötték bele az adalékanyagnak, a többit megtartották és egymás között szétosztották.


A másik átverés az volt, hogy kérte az autós hogy töltsék tele neki a szélvédőmosó tartályát. A kasszás beütötte a teli 5 literes folyadékot. Nem minden autós kéri a maradék 1-2 liter folyadékot a kutastól, főleg akkor nem, ha a kutas önként letakarítja a koszos szélvédőt. Ezeket a megmaradt palackokat a kutas megtartja és csapvízzel felhigítja. Ezzel a higított folyadékkal tölti tele az autó szélvédőmosó tartályát. A vevő elmegy, ezután a kutas a pénztároshoz megy. Ha készpénzzel fizetett a vevő és a blokkot se kérte, akkor a folyadék árát a pénztáros és a kutas szétosztják egymás között.

2023. nov. 19. 10:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha az olaj megfelel az előírt szabványoknak és viszkozitásnak, akkor sok különbséget nem fog senki tapasztalni. Inkább hit kérdése, hogy ki mire esküszik.

100-as benzint szoktam tankolni többnyire az OMV-nél. Engem az etanol tartalma érdekel jobban, nem az adalékok.

2023. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Havonta háromszor tankolok, emiatt az etanol tartalom nem érdekel.

OMV-nél a normál 95-ös 590 Ft, a prémium 95-ös 615 Ft.


50 liter tankolásakor 1250 Ft a felára a prémium 95-ösnek.

Havi szinten 3750 Ft többlet ez nekem.


A 100 ml Mannol benzin adalék, amit szoktam vásárolni, az 500 forintba kerül, 50 liter benzinhez 50 ml adalék kell.


Megveszem a normál 95-ös benzint és hozzátöltöm az adalékot. 50 liter tankolásakor ez csak 250 Ft felár.

Havi szinten pedig 750 Ft többlet.


Jobban megéri, ha én töltöm bele az adalékot ráadásul tudom, hogy van benne adalék, mert én töltöttem bele és nem a kutasban kell bíznom.

2023. nov. 19. 11:06
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagy szakértőnek gondolod magad látom:)


Miből gondolod hogy a benzinkúti "prémium" benzinben ugyanolyan adalék van mint amit te a boltban flakonban megveszel?


És ráadásul miből gondolod hogy az autódnak szüksége van ilyen "prémium" üzemanyagra?


Rengeteg ember ugy autozik le 100 ezer kilómétereket az autójával hogy sima 95-ös benzint tankol, és nem pancsolja mindenféle kamu adalékokkal, És tádám, az ő autojuk ugyanugy gurul minta tiéd.


Tehát te nem sporolsz, hanem hosszú távon hihetetlen pénzt dobsz ki az ablakon:D

2023. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:

Sosem értem, hogy emberek miért alélnak el, ha az autóval kapcsolatban meghallják a PRÉMIUM kifejezést? 😃


Na de hogy a kérdésedre is feleljek:

a legjobb motorolaj az amit a gyár előír, és eredeti minőségében, és megfelelő mennyiségben betöltesz az autódba.

A többi csak parasztvakítás, rongyrázás, és fölöslegesen, ablakon kiszórt lóvé.

2023. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Üzemanyag esetében ha 95-öst ír elő az autó, akkor teljesen felesleges bármi jobbat beletölteni, max. 25+ éves autóknál számíthat az etanol tartalom miatt. Plusz adalék pénzkidobás. Amit a benzinkutak adnak, szúráspróbaszerűen ellenőrizve vannak, nincs az amit írsz, hogy kevesebbet raknak bele stb., akkor bezárják a kutat, mert nem az előírásoknak megfelelő az üzemanyaguk. Nálunk kb. csak MOL üzemanyag van, amit a MOL készre csinál a gyárukban, a kutak megveszik, rárakják a profitjukat és eladják. A többi mint marketing duma.


Motorolajnál pedig azt kell figyelni, hogy a gyári előírásoknak megfeleljen, de ha tényleg a legjobbat akarod, akkor azt is nézed, hogy teljesen szintetikus(fully synthetic, 100% synthetic) legyen és 10 ezer km/1 év csereintervallumot betartod.

2023. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Amit a benzinkutak adnak, szúráspróbaszerűen ellenőrizve vannak, nincs az amit írsz, hogy kevesebbet raknak bele stb., akkor bezárják a kutat, mert nem az előírásoknak megfelelő az üzemanyaguk. "

Az előírásoknak már az adalék nélküli üzemanyag is megfelel. A hatóságokat nem fogja érdekelni, hogy van-e adalék a Maxmotion 95-ben, vagy nincsen. Ha az oktánszám elegendő és a többi érték is jó, akkor minden oké.


Ráadásul az OMV saját Maxmotion nevű adalékanyagának az összetevői üzleti titkot képeznek, a hatóságok nem tudják, milyen összetevőket hiányoljanak az ellenőrzött üzemanyagból, így ellenőrizni se tudják azt, hogy az adalékokat hozzátöltötték-e a kúton vagy sem.

2023. nov. 19. 18:55
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Ez így igaz, de számít az az adalék? Nem igazán. Ha megfelel az előírásoknak, aminek meg kell felelnie, akkor jó az üzemanyag. A többi mind marketing duma. Te úgy látom eléggé bedöltél ezeknek.
2023. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!