Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90km/h-nál van esély beváltani...

90km/h-nál van esély beváltani (nem erőltetve) hátramenetbe?

Figyelt kérdés

A hülye kérdés magyarázatára: 2 autónk van. Párom használja a régebbit. Az újabb amit én vezetek, ott a 6. fokozat van ahol a régebbinél a hátramenet.

Néha viszem ide-oda, most pl majd éves szervizbe. Mindig aggódok, hogy egyszer rutinból beváltok hátramenetbe. Szerviz szerint erőltetve lehetne talán beváltani, akkor károsodna a váltó. Tehát elvileg egy laza váltással nem sikerülne, illetve azért közben csippanna egyet a tolató radar is, ami talán figyelmeztetne még időben.


Szerintetek?


2023. nov. 15. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Oks, akkor írd azt, hogy ha az újból visszaülök a régibe, akkor... Ne azt, hogy " Párom használja a régebbit. Az újabb amit én vezetek"


Sőt, tudod mi hányzik? Mutatom:

"Néha viszem ide-oda A RÉGIT, most pl majd éves szervizbe. "


Ennyit számít egy szó hiánya, amit jeleztem is, hogy valami nem kerek a sztoriban. ;) Ne hari nem értettem félre, arra reagáltam amit írtál a kérdés kiírásában.


Nem baj, megoldódott, nem tudod behúzni oda, csak erőszakkal.

2023. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igazából részletkérdés, de mind1 a lényeg valóban megvan.


Amúgy hazudtam, belegondolva, csak 4 évet vezettem, hisz most lesz 5 éves.

2023. nov. 15. 21:10
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet betenni egyáltalán.
2023. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Be lehet tenni, egy rakat videó van róla youtubeon.
2023. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem ott van a 6., ahol a régin a rükverc volt. A rükverchez sokkal jobban jobbra kell tolni/húzni az 5.-hez képest a váltókart, nem alatta van, mint a 6. csak a piktogramon néz ki úgy.
2023. nov. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ahogy a felhúzós gyűrűs izéden sem az egyes helyére teszed a rükvercet, hanem az egyestől balra, csak a gyűrű nem is engedi oda tenni amúgy, mert egyesbe eléggé erőszakosan váltunk, ahogy haladunk jobbra, azért finomodunk, mert arrafelé több fokozat van. Az enyémben megvan a 6 fokozat, és a hatodikkal egy vonalban, még jobbrább van a rükverc. Hidd el, pont ugyanolyan messzire az 5-6.-tól, mint az ötsebességesen volt, csak az ábra más a váltókaron. :) Lehetetlen lenne betenni rükvercbe, nagyon tudatosan kéne akarnom erőszakolni.
2023. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

16. " még jobbrább van a rükverc "

jobbrább

Te aztán tucc, csak magyarul nem.

2023. nov. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egészséges váltót nem lehet se 1-esbe se R-be betenni, mivel nem szinkronizált fokozatok, így fizikailag nem megy be csak recseg. Viszont ha már rommá van kefélve a váltó sok sok százezer km után és kikoptak a fogaskerekek, akkor már megvan a veszélyes hogy esetleg véletlenül be lehet tenni. De akkor felrobbant a váltó :P
2023. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17 Olvass kicsit utána. Lehet, bántja néhány/sok ember szemét-fülét, de helyes, csak nem illik feleslegesen visszaélni velük stilisztikai szempontból.
2023. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
*vele
2023. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!