Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90km/h-nál van esély beváltani...

90km/h-nál van esély beváltani (nem erőltetve) hátramenetbe?

Figyelt kérdés

A hülye kérdés magyarázatára: 2 autónk van. Párom használja a régebbit. Az újabb amit én vezetek, ott a 6. fokozat van ahol a régebbinél a hátramenet.

Néha viszem ide-oda, most pl majd éves szervizbe. Mindig aggódok, hogy egyszer rutinból beváltok hátramenetbe. Szerviz szerint erőltetve lehetne talán beváltani, akkor károsodna a váltó. Tehát elvileg egy laza váltással nem sikerülne, illetve azért közben csippanna egyet a tolató radar is, ami talán figyelmeztetne még időben.


Szerintetek?


2023. nov. 15. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ahhoz nagyon durván kéne hozzányúlni.

Tehát a pontos válasz: nálam pl. nem fordulhatna elő. De el tudok képzelni olyan böszmét, aki úgy nyúl a seb.váltóhoz, mint más a ló farához. Na, ő lehet, hogy véletlen elváltana hátramenetbe.

2023. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Nincs esély.

Recsegne, és nem tudnád berakni.

2023. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
durva erőszakkal talán.
2023. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

"Az újabb amit én vezetek, ott a 6. fokozat van ahol a régebbinél a hátramenet. ... Mindig aggódok, hogy egyszer rutinból beváltok hátramenetbe."


Tegyük már tisztába. Az újabb, amit vezetsz, az 6 sebességes? A régebbi 5 sebességes és alatta a hátramenet? Vezetted gondolom és most van az újabb. De akkor hogy húzod be hátramenetbe rutinból, ha most neked ott egy 6. sebesség van?


Valami szó, vessző, újrafogalmazás, egyéb hiányzik nekem abból az újabb 6 sebesség régebbi hátramenet mondatból.


A többiek megírták már amúgy, nem lehet random hátramenetbe rakni, max a váltó szétbarmolásával.

2023. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Lényegében az enyémben jobbra lent van a 6. fokozat. A pároméban ugyanott a hátramenet.


De a lényeg, hogy akkor normális váltással nincs rá esély. Nyilván nem fogom erőltetni, meg elég hamar kiderülne, hogy gond van.


Azért igyekszem odafigyelni rá, eddig még nem volt gond.

2023. nov. 15. 20:42
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
És a tiédben hol van a hátramenet?
2023. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Fel kell húzni a "gombot" a váltón és balra előre az 1-es helyére. Igazából azt is eltartott egy ideig megszokni. Többször előfordult, hogy 6-osban akartam tolatni.
2023. nov. 15. 20:49
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Én is voltam hasonló helyzetben, egyszer megreccsentettem, de egyből éreztem, hogy valami nem stimmel, szóval nem erőltettem.

Ahhoz, hogy beerőltesd, ahhoz izomból nyomni kéne, ha egyáltalán bevenné. Véletlenül nem lehet ilyet csinálni.

2023. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, így már értem, volt Opelünk amiben így kellett hátramenetbe rakni.

[link]


De így akkor hogy húzod be rutinból hátramenetbe, ha tök máshol van most, mint a párodéban? :) Tudod hova húzod be rutinból? Hatosba. Te ha 90-nél egy ilyen váltót beraksz az 1-es környékére, hát. Lesz állótaps.

2023. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nono, akkor félreértetted. Tegyük tisztába a dolgokat konkrétan.

Vettünk először egy 2018-as Dacia Logan mcv-t. Abban jobbra lent a hátramenet van. Ennyi. 5 fokozatos.


Most februárban egy Dacia Joggert. Az 6 fokozatos, és jobbra lent a 6. fokozat van. Balra fel, felhúzva a gombot van a hátramenet.


Én 5 éven át a Logant vezettem, februárban ültem át a Joggerbe. Néha vezetem a Logan-t.


Amikor 90-el hajtok, akkor már 6-osban lennék, ha a Joggert vezetem, a Logan esetében nincs 6. fokozat, csak a hátramenet ugyanott :)

2023. nov. 15. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!