Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb? Szintetikus...

Melyik a jobb? Szintetikus motorolaj SL szabvánnyal vagy félszintetikus SN szabvánnyal?

Figyelt kérdés

Utóbbi modernebb szabványnak felel meg, előbbi pedig szintetikus, legalábbis ez van odaírva. 4 liternél árban 300 ft különbség van szóval semmi. Konkrétan ezekről van szó:


[link]


[link]


2023. okt. 30. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nincs ilyen hogy jobb.

Van amibe szintetikus kell, van amibe félszintetikus.

2023. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annyi van előírva, hogy 10w-40. Az a kérdés melyik védi a motort jobban.
2023. okt. 30. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Kizárt hogy ennyi legyen az előíras.

Modern autókba (2000es évektől kb) már szinte csak szintetikusat szoktak előírni, de a kézikönyvnek minden esetben tartalmaznia kell a specifikációt.

2023. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Ki mondta, hogy új autó? 2003-as évjárat. Kézikönyv 10w-40-et ír, szóval azt kap.
2023. okt. 30. 23:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyan azt tudja mind a kettő, lényegi (kb. semmi) különbség nem lesz a motor kopásában/öregedésében. Válaszd azt amelyik szimpatikus, ha ilyen 20 éves autóról beszélünk mind a két olaj maximálisan teljesíti a kívánalmakat.
2023. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszi szépen.
2023. okt. 31. 00:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy misztikum ez, hogy az egyiktől szétesne a motor, a másikból meg a világból kimegy. Ugyanazokkal a jóváhagyásokkal rendelkezik a két olaj. Ugyanaz a viszkozitási osztály, ugyanaz az ACEA szabvány. Gyakorlatilag nincs köztük nagy különbség.

Amúgy az miért titok, hogy mibe kell? Ez valami benzines cél/munkagép, ami nem autó, de 4 liter olaj kell bele? Még én sem láttam olyan gyártói előírást, ahol semmilyen szabvány nincs kikötve, csak egy viszkozitás és slussz. Ettől persze még lehet ilyen...

2023. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4 hol írtam hogy új autó???? Azt írtam hogy kb a 2000-es évektől. Mivel a tiéd 2003-as, ezért nagy valószínűséggel a szintetikus az előírása.
2023. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő tökéletes olaj bátran ajánlom.
2023. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!