Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szintetikus, félszintetikus...

Hidasi Ádám kérdése:

Szintetikus, félszintetikus vagy ásványi motorolajat használjak az autómba?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 10. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem régi akkor szintetikus ha veterán akkor ásványi a kettő közé pedig félszintetikus
2013. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az újabb autómba a gyártó szerint csak szintetikus mehet.

A régi, idén 35 éves autómba, elméletileg mehetne az ásványi is, de én nem sajnálom tőle a szintetikust sem.

2013. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csakis szintetikust. ami változhat az a viszkozitása, szintből is van 15w. az ásványi nem hőtűrő, hidegen nagyon koptat is jóval hamarabb elhasználódik. a szintetikus nem használódik el, azt a felgyülemlő piszok, korom (sludge) miatt kell cserélni.
2013. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha régi a járgányod, akkor is szintetikust!
2013. ápr. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az autóm amúgy 15 éves.


Azt még megkérdezném, hogy szerintetek mennyire befolyásoló tényező a vezetési stílus. Tehát mondjuk adott esetben, a szintetikus a javallot, de nyugalmas vagy sportosabb váltogatás és terhelés mellett előfordulhat, hogy másfajta szükségeltetik?

2013. ápr. 11. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi ehhez nincs köze. annyi hogy hidegen ugyanúgy nem szabad kihúzatni.
2013. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

korábban olvastam, hogy ha sportosan húzatod az autót, akkor a szelepfedél alatti részen barnulás nyomai láthatóak. normális esetben tisztának kell lennie. én nyugis sofőr vagyok, így nem tudom, igaz-e.

a szintetikus olaj a legjobb minőségű, nem szemcsésedik.

2013. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!