Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól gondolom,hogy pollenszűrő...

Jól gondolom,hogy pollenszűrő miatt párásodhat az autó ablaka belülről?

Figyelt kérdés

Akkor is a pollenszűrő lehet a hibás ha még a klíma se tudja levinni a párát belülről az ablakról?

Ilyen pollenszűrő van az autóban [link]

egyébként az autó egy renault megane classic 2001-es évjárat.



2023. okt. 22. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A pollenszűrő miatt csak akkor lehet, ha ráfolyt valahonnan víz. Ezt nagyon egyszerűen tudod ellenőrizni, kiveszed, megnézed nedves-e.
2023. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
száraznak éreztem csak volt benne kis kosz
2023. okt. 22. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgyis illik cserélni évente, vagy ha keveset mész, két évente. Szóval csere után meg megnézed, marad-e a jelenség. Az előfordulhat, hogy azért párásodik az ablak, mert úgy el van tömődve a pollenszűrő, hogy nem tudsz levegőt fúvatni az ablakra. Bár ez nem túl valószínű, szerintem.

Ha viszont meleget akarsz fúvatni az ablakra, és ettől még jobban párásodik, akkor az pénzesebb dolog, mert az utastérfűtő radiátor lyukadt ki. Akkor viszont érzed a fagyálló szagát.

2023. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/


Nem meleg levegőt szoktam fújatni ilyenkor az ablakra,de egyébként tesóm autójáról van szó az a baj nem tudom a sógorom mikor cserélte benne a szűrőt mikor kivettem por kicsi hullott ki belőle sötét szürkének sem látszott meg száraz volt.Viszont azt tudom,hogy a sógorom ilyen téren amúgy igénytelen nem mindig cseréli ki időben a pollenszűrőt volt már mikor szaga is volt az utastérben.

2023. okt. 22. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nem a pollenszűrő miatt párásodik.
2023. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/


Viszont azt az utasfűtő radiátorra se gyanakodnék mert semmilyen fagyálló szag nincs az autóban.Lehet azt kéne megnéznem,hogy valóban az ablakra fújja e az ott lévő rostély a levegőt mert úgy emlékszem mikor forgattam az állító tárcsát hiába raktam olyan pozícióba,hogy pl csak a lábamra meg az ablakra fújjon ugyan úgy fújta rám is a levegőt.

2023. okt. 22. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!