Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Márkakereskedésben használt...

Márkakereskedésben használt autó vásárláskor lehet alkudni az árból?

Figyelt kérdés

Vagy betonfixek a kiírt árak, nincs esély alkudni belőle?

2-3 éves autót vennénk budapesti márkakereskedésből.


2023. okt. 6. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Lehet alkudni
Nem lehet alkudni
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Vagy lehet vagy nem. De a kettő közül az egyik biztosan, vagy akár mindkettő egyszerre.
2023. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak tudnám mi értelme egy ilyen kérdést kiírni.
2023. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na mi értelme? Pl. még nem vettem autót márkakereskedésből és szerettem volna információt kapni erre vonatkozóan?
2023. okt. 6. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen megpróbálnám.

Ez nem olyan, mintha új autót vennél, hanem inkább arról van szó, hogy a márkakereskedés használtautó-kereskedéssel is foglalkozik. Márpedig használat autónál alapvetően szokás alkudni.

Az biztos, hogy ha nem is lehet, rossz néven nem fogják venni tőled, ha bepróbálkozol. Maximum megmondják, hogy csak a kiírt áron értékesíthető az autó.

2023. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

"Na mi értelme?"

Az égvilágon semmi.


"Pl. még nem vettem autót márkakereskedésből és szerettem volna információt kapni erre vonatkozóan?"

De minek...? Odamész és megpróbálsz alkudni aztán vagy sikerül vagy nem. Ahogy azt már írtam is.

2023. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na most végeztem, sikeres volt az üzletkötés, 7.490.000 Ft-ért volt meghirdetve az autó, 7.290.000 lett a vége + az átiratás költsége elengedve, elégedett vagyok :D

(Ford márkakereskedés)

2023. okt. 6. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült. :-)
2023. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ahogy a #4-es írja, sok esetben nem véletlenül írják egy használtautónál, hogy az ár irányár!


Magyarul kb ennyit gondolnak érte, és innentől sokminden lehet alkualap, pl, hogy te betolsz egy másik autót amit ők beszámítanak, vagy, hogy a használt autóhoz mit biztosítanak!


Pl: Ha lenne hozzá egy garnitúra plusz felni gumival, azt kéred e.. vagy adnak esetleg bármi extra garanciát.

De ha ezek nem is kerülnek szóba, akkor is az árakkal mindig lehet picit játszani, sőt nagyjából az autókereskedésben ez a fajta játék szinte kötelező.


Ami viszont iszonyat sértő, és biztosan berágnak majd rád, ha ezeket alkalmazod:


Telefonban megkérdezed mennyi a vége? (árra vonatkozóan) Vagy egy 2 milliós autónál 800kp és indulok.


Személyesen meg azt nem tanácsos, hogy igazából kell az autó, de olyan szinten rommá fikázod, hogy itt rohad, ez is xar, az is xar, meg amúgyis miért nem lökték az árokba eddig.


Ezt sem szeretik, nem kell elalálni egy autótól még ha olyan állapotú is, de túltolni sem kell!


Persze, egészséges keretek között, ha vannak ordító hibák amik javításra szorulnak azt nem bunkóság jelezni, sőt kitűnő alku alap, de fontos a tisztelet, te is akarsz valamit, meg az eladó is.

2023. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Így már értelmetlen a válaszom, de hátha másnak még segíthet!

Viszont gratulálok az új autódhoz! :)

2023. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!