Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van különbség dízel és benzine...

Van különbség dízel és benzines autó fogyasztása között?

Figyelt kérdés

Éppen uj autó után érdeklődünk. Skoda SuperB-ket ket keresünk és jó árban lévő szinte teljesen ugyanolyat találtunk kivéve hogy az egyik benzines és ez az olcsóbb is. Haverom meg annyit mondott nekem hogy ne vegyek benzinest mert eleszi az összes pénzem. Lehet egymáshoz közük?

Vagy esetleg mitől jobb az egyik mint a másik?



2023. aug. 7. 16:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
#6 Hat nem tudom. Most az a 2 literes fogyasztasbeli kulonbseg evi 10 ezer km-nel 200 liter uzemanyag. Az 700 ft-al szamolva 140 eft. En ennyiert meg nem vennek dizelt, mikor egy porlaszto vagy egr kerul ennyibe. Inkabb evi 5-600 eft kulonbseg folott, ami also hangon is 3* ekkora futas.
2023. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

De gondolom nem 1 évig akarja használni.

5 év alatt ez már 700e spórolás.


Nyilván az autót meg át kell nézetni és kiderül milyen állapotban vannak a húzósabb alkatrészek.

2023. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

nagy dilemmába tett engem itt is meg baráti körben is mindenki 😅

Viszont

A dizelnek milyen nagy a szervizigénye? Itt nem a szervizelés költsége a lényeg mert az mindig van, hanem milyen gyakran kell kb vinni?

2023. aug. 7. 21:17
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
#12 Az egy autó fenntartási költségében annyi idő alatt bagatel összeg. Még akkor is ha az inflációval kompenzált számot nézed, azaz inkább 1 millió körül valahol. 5 év alatt ennél egy dízelre többet kell költeni. :D Sőt. Még akkor is ha jó állapotú.
2023. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
#14 én is ezen gondolkozok mint irtam, hogy sok idő a szerviz, beleszámolva hogy előttem is vannak ott "sorba állva" az autójukkal
2023. aug. 7. 21:27
 16/28 anonim ***** válasza:

Hát azért attól is függ milyen dízel :)

Az én OM602-esemre 10 év alatt nem költöttem el 100e ft-ot sem!


A skoda superb dízel motorját nem ismerem.

Mellesleg ma már egy benzines autó alkatrészei sem olcsók annyira.


Engem biztosan senki sem tudna rábeszélni a benzinesre.

Használtam 2 hónapig amíg az én autóm szét volt szedve... hát a gatyám lezabálta.... Városban 9-10 liter. Míg a dízelem ott is megállt 6,6 liternél.

2023. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#13 Amilyen gyakran tönkremegy. Állapottól, km-től függ. No meg autótípustól és motortól is. A 2.0 TDI egyébként (feltételezem hogy ezzel néztétek) egy baromi jó dízelmotor, de egyszerűen nem arra való, amire te akarod használni. Ilyen faluból városba egy irányba 5-10km-re abszolút nem való dízel, egyszerűen hülyeség. Akkor megfontolandó a dízel, ha mit tudom én minden nap legalább Esztergom-Budapest vagy Székesfehérvár - Budapest távot megteszed. De most azért hogy Mórról bejárj Fehérvárra vagy Mezőkövesdről Egerbe, nem racionális. Meg a hasonló méretű-teljesítményű turbós benzinesek sem fogyasztanak sokkal többet, ezek már nem azok a motorok mikor kellett egy 2.5-3.0 V6 szívó ami megy úgy mint a 2.0 TDI, de köben benyakalt vegyesben 10-12 városban meg 12-15 litert. Ha azon a 2 literes fogyasztásbeli különbségen rugózik valaki, annak nem biztos hogy bele kell vágni egy (ilyen) autó fenntartásába.

Ettől függetlenül nem btk tétel ha te erre az alkalmazásra dízelt veszel, ha neked az tetszik megveheted, mint írtam egy jó motor. Csak nem arra való, ilyen egyszerű.

2023. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
#17 Ertem koszike
2023. aug. 7. 21:59
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség. A dízel jóval kevesebbet fogyaszt.

Nekünk van egy 2.2-es és egy 1.6-os dízel Civic is, soha nem álltak még szervízben azért mert bármilyen probléma lett volna a motorral. A 2.2-esben 200+, az 1.6-osban 100+ km van. Német dízelt biztos nem vennék, rengeteg rém történetet hallottam már. A 2.2-es dízel fogyaszt 6, maximum 7 litert városban, a turbóbenzines 1.6-os Mini Cooper olyan 10 liter körül átlagban. 3 liter elég nagy különbség úgy, hogy a nagyobb motor rosszabb fogyasztását a kisebb motor jobb fogyasztásával hasonlítottam össze.

2023. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%
#19 Teljesen más autó, a Mini benzinzabáló, vacak légellenállással, viszont az 1.6-os turbós motorral megy. A dízelnél nem 100 meg 200e-nél jönnek a hibák, majd inkább 300 fölött, ha rövid távokon teszi bele, ezt akár felezheti is. Minden nézőpont kérdése. Évi 10e-nél a 3 liter is még csak 200 eft körüli diffi üzemanyagköltségben, ami semmi.
2023. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!