Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van különbség dízel és benzine...

Van különbség dízel és benzines autó fogyasztása között?

Figyelt kérdés

Éppen uj autó után érdeklődünk. Skoda SuperB-ket ket keresünk és jó árban lévő szinte teljesen ugyanolyat találtunk kivéve hogy az egyik benzines és ez az olcsóbb is. Haverom meg annyit mondott nekem hogy ne vegyek benzinest mert eleszi az összes pénzem. Lehet egymáshoz közük?

Vagy esetleg mitől jobb az egyik mint a másik?



2023. aug. 7. 16:23
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
szinte teljesen 2 ugyanolyat**
2023. aug. 7. 16:23
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Van.

A fogyasztási adatokat megtalálod a katalógusban.

2023. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Viszont a szervizben a diesel nyúzza majd meg a pénztárcádat. A diesel kevesebbet fogyaszt, viszont van pár olyan alkatrész ami el szokott romlani és úgy már nem biztos, hogy a benzines a nyerő. Attól is függ mennyit használod, ha keveset akkor én a benzinest venném.
2023. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2023. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Tehát ilyen faluról városba járkálgatni meg kb havi 1-2 autopályára megéri a benzines?
2023. aug. 7. 18:15
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

Évi futásteljesítményt kellene mondanod...

Most hogy lesz 700ft az üzemanyag nagyon nem mindegy hogy 6-ot vagy 8-at eszik az autó ha mész minimum évi 10e km-ert.

2023. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#6 hat ezt most nehez de szerintem tuti megvan a 10k kiveve jövőre. Hat egyre nehezebb a dontes szamomra
2023. aug. 7. 18:58
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

A hasznalt dieseleknel mindig az a gond (turbós benzinnel detto), hogy nem tudhatod milyen volt igazaból a gazdaja. Sokan hülyesegnek tartjak a tankolt üzemanyag minőségét (premium vs sima, esetleg innen-onnan "lett"), de azert egy 200 000+ km-es dieselnél en inkabb a premiummaniastól vennem szivesebben a kocsit.

A turbo-gyilkos tulajok sem csak a mesében vannak, akik egy pályazaskor a kutra beerve gondolkodás nelkül allitjak le az izzo turbójú motort, ami lefelezi minimum az elettartamát.

A 10e km/evre én nem kockaztatnám a macerásabb űrdieselt.

2023. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ja igen es a benyas tuti többet eszik.
2023. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Aham értem, én ezt az autót németországbol szeretném megvenni, egy haverom tud onnan behozni (tehát a km óra fix) de ott gondolom még jobban tolják neki az őrültek mint itthon... Hát nehéz döntés :/
2023. aug. 7. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!