Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy újabb, 2018 körüli autónál...

Egy újabb, 2018 körüli autónál van lehetőség arra, hogy ha pályán lenyomom a gázt ne váltson egyből vissza az autómata?

Figyelt kérdés

Mármint remélem érhető amit mondani akarok.


Szeretnék autót vásárolni, autómata 2018 körüli Mondeo.

F1 váltóval.

Csak attól félek, hogy az automata nem úgy dolgozik, ahogy én azt várom tőle.

Ha 100+rol akarok 130 ra gyorsítani nem szeretném ha valtogatna a váltó.


Ezeket be lehet fixre allitani pld pályán?


2023. aug. 6. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
miért gond neked, hogy visszavált? gyorsan akarok gyorsitani akarok akkor a kézivaltoval is visszavaltok néha 2 sebeséget is.
2023. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Autópályán felesleges gyorsan gyorsítani, nekem ne valtogasson, mert idegesít, csak ezért.

Nem vagyunk egyformák, ami neked nem számít nekem igen.

2023. aug. 6. 18:07
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát talán tedd át szekvenciális félautomatába és akkor nem fog váltogatni. Szerinted az mégis mi a picsáért létezik, ha nem azért, hogy te dönts a használt fokozatról?
2023. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3 mi a picsa nem világos abban, hogy vásárolni szeretnék egy autót, de nem tudom hogy működik a váltója? 🙂 Semmit nem tudok félautomatába tenni,az érdekel, hogy van-e ilyen mód 🙂

Ami legutóbb volt autómatám azt nem lehetett félautomatába tenni

Ott ki tudtam választani maximum a 4 fokozatbol meddig váltson fel.🙂

Mindegy azért kösz ezej szerint lehet.

2023. aug. 6. 18:20
 5/16 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot is ritkán olvasni.

Miért lenne az probléma ha vissza vált a váltó?

Még ha manuális lenne és nem akarsz váltogatni még haggyán de hogy automata ahol aztán az égvilágon semmi dolgod miért zavar hogy vissza vált.

Ha a magasabb fordulatszám és magasabb fogyasztás zavar akkor megnyugodhatsz mert azáltal hogy jobban gyorsul ha vissza vált,gyorsabban el is éred a kívánt sebességet. Tehát kevesebb ideig fog sokat fogyasztani.

2023. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az automata váltók nem teljesen hülyék: érzékelik, mennyire szeretnél gyorsítani. Ha finoman kezeled a gázt, óvatosan gyorsítasz, nem váltanak vissza, ha meg lepadlózod, gondolják, hogy nem érsz rá megvárni, mire a leghosszabb fokozatban valahogy felpörög a motor és visszaváltanak. Ezt már 40-50 éve az akkori, mai szemmel nézve igen buta hidrodinamikus váltók is tudták, a kick-down kapcsoló a gázpedál padlóig nyomására kapcsolt.
2023. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5 megeyszer megkerdezem, neked nem semmi közöd hozzá, hogy nekem mi a prefernciám? köszönöm, a kérdéssel foglalkozol és nem velem🙂
2023. aug. 6. 18:26
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Vegyel manualisat és kész, annyira zavar, hogy egy automata vált. Amit nem is erezni ha megfelelő allapotban van a váltó.
2023. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#4 Barátom... a kérdésben írtad, hogy "F1 váltó". Ami egy ocsmány kifejezés, de elnézzük. Most vagy tudod hogyan működik az F1-es váltó és akkor tudod azt is, hogy a kinézett autó is úgy működik (vagy legalábbis van benne olyan mód), vagy nem tudod milyen egy F1-es váltó, de akkor meg minek használod ezt a kifejezést? Talán érted, hogy miért nincs sok értelme így a kérdésnek... de oké, helyben vagyunk.


A modern automaták szinte mindegyikén két opció van: automata és félautomata. A full automata mindent maga csinál és ha nyomsz egy kövér gázt, vissza fog váltani, ez a dolga. Ennek semmi köze nincsen az F1-es váltóhoz, az F1-ben nincsen automata váltó. Az F1-ben félautomata váltó van, azaz a fokozatokat te magad váltogatod, viszont a kuplunghasználatot magától oldja meg. Ez legtöbbször úgy szokott működni, hogy mikor D-be teszed a váltókart (ami a full automata), akkor onnantól még valamelyik irányba el lehet húzni oldalra és akkor teszed be félautomatába. A fokozatokat vagy a váltókar fel-le mozgatásával váltod, vagy pedig a kormány két oldalán lévő karocskákkal, egyikkel felfelé, másikkal lefelé. Utóbbi van az F1-ben.


Persze a kettőt lehet ötvözni és akkor eljutunk a válaszhoz is: full automatával elindulsz, felgyorsulsz, felveszed az utazósebességet, aztán átrakod félautomatába. Innentől a fokozatokat te kezeled, szóval tudsz gyorsítani visszaváltás nélkül. Csak utána ne felejtsd el visszarakni full automatába.

2023. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

(5 megeyszer megkerdezem, neked nem semmi közöd hozzá, hogy nekem mi a prefernciám?)

Most magyarul is fogalmazd meg,köszönöm.


Amúgy "nem" semmi közöm hozzá mivel kérdést írtál ki és idegen emberek válaszait várod,én pont az vagyok.

2023. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!