Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az utakon már gondosan elhelye...

Az utakon már gondosan elhelyezett "Gerikaró"-kal biztosítja a pestiek zökkenőmentes közlekedését,persze csak a bicikliseknek. Hova vezet ez?

Figyelt kérdés
2023. júl. 27. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden út Rómába vezet.
2023. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Paran már parkolónak használják, szóval nnem lett zökkenőmentes a bicikliseknek sem
2023. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira gondosan van elhelyezve, hogyha a Thaly Kálmánról kanyarodsz balra az Üllőire, szinte belelóg az útba az utolsó oszlop. Rendszeresen centiken múlik, hogy nem kapja el valaki, nem sokáig lesz az ott.


Plusz a besoroló sáv is megszűnt így, sokkal balesetveszélyesebb az egész, mint eddig.


Plusz látok taxisokat, akik ott mennek 60-70-nel, centikre a kifordulni akarók és a gyalogosok mellett. Ha meg kifognak egy bicajost, megy a duda.

2023. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gerikaró? Szerintem a Demszkicsöccsel kimaxolták ezt a témát anno. Ez is csak felesleges erőlködés már.

Én sem értek egyett a túltolt kerékpárosközlekedés favirozálással, de az kétségtelen, hogy az oszlopokra (is) szükség van. Már csak a biciklisnek kellene felnőni a feladathoz

2023. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biciklisként fasságnak tartom, ahogy a nagykörúti biciklisávot is, meg a hungária körúti teljesen elcseszett kerépárutat is, ami nem is tudom hanyszor keresztezi indokolatlanul az utat, mire "körbeér".

A belvárosban a bicikliseket a párhuzamos utcákba kéne terelni, onnan viszont kitiltani az autóforgalmat (kivéve célforgalom).

Egyik félnek sem jó, ha egymastól fél méterre zúznak 70-nel az autók, meg 15-25 tempóval a biciklisek.

2023. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
es a dugo miatt lehet szagolni a sok autot is kozbe...
2023. júl. 27. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az a gerikaró? Még életemben nem hallottam ezt a kifejezést.
2023. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt akartam írni amit #5 már leírt, és én is bringázom gyakran a belvárosban, egyrészt mert szeretek bringázni, másrészt mert amilyen ott az autós közlekedés az maga a rémálom, úgy érzem minden belvárosi autózással elveszek egy hónapot az életemből az idegrendszerem roncsolása által.


Ha megnézel egy jól működő biciklis közlekedéssel rendelkező országot vagy várost, azt látod hogy jól átgondolt, az autósoktól minél inkább elkülönített úthálózat van, és ez így is lenne rendjén. Nálunk mi van? A legforgalmasabb és legfüstösebb utakra, ahol így is hering van folyamatosan, még odatolunk egy biciklisávot amit aztán most ilyen hajlékony oszlopokkal is bonyolítunk, amire a suttyó úgyis rá fog parkolni továbbra is, elütni ugyanúgy el fognak, és még bringával is el tudsz esni benne ha béna vagy vagy megszédülsz, esetleg kieshetsz az autók elé és eltapos egy busz ha szerencséd van.


Én egyébként az alap ötletet marhára támogatom, hogy Budapestet tegyük élhetőbbé a közösségi közlekedés és a biciklizés erősítésével és a lustaságból, megszokásból autózás visszaszorításával, de nem jók az eszközök. Nem szivatni kell az embereket hanem valós és élhető alternatívákat kínálni, amivel szívesen él az az ember is aki évtizedek óta ahhoz van szokva hogy beül egyedül az autójába és végigmegy vele a városon munkába meg aztán haza. Egyelőre nincs erről szó, bátornak kell lenni hogy Pesten a belvárosban biciklizz.

2023. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

"az autósoktól minél inkább elkülönített úthálózat van"


Egyetértek, ehhez képest nálunk minden biciklis azért hisztizik, hogy minél jobban el van különítve, annál rosszabb.

2023. júl. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9: nem a biciklisek hisztiznek ezért, hanem az unatkozó önkéntes hisztis aktivisták.
2023. júl. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!