Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves, 240.000et futott...

5 éves, 240.000et futott dízellel megszívhatom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A vételár negyedét tudnám kifizetni, a többi menne hitelből (kb 3 misi). Havi nettó fél milliót keresek, szóval tudnám finanszírozni.

A kérdésem inkább arra irányul, hogy egy fiatal, de sokat pályázott kocsival megszívhatom? Ha pl a kötelezőkön kívül még nem cseréltek mást? A motor egyébként megbízható japán. Válaszokat köszönöm!



2023. júl. 27. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hó , lehet sár.

Bármi lehet , de inkább jönnek majd a bajok szép sorban.

2023. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Használtautó mindig lutri. Lehet hogy elmegy alattad még 200 ezret hiba nélkül, lehet hogy 5e km után motor kuka.

Látatlanban, nem túl öreg dízelnél 240e km után az első nagyobb költség amire lehet számítani, az a kéttömegű lendkerék. A gyári általában 250-300 ezret bír. Ha tényleg autópályán használták többségében, lehet hogy 350-400-at is kibír, de 30-40e városi km-el is tönkre lehet vágni ha valaki rosszul bánik a kuplunggal meg 1000-1500 között forgatja a motort.


Azt hogy a következő 5-10 ezer km-en számíthatsz-e rá, nagyjából meg tudod nézni ha kézi váltós.

1. Hidegen beindítod, nyomva tartod a kuplungot és leállítod. Majd beindítod, nem nyúlsz a kuplunghoz és leállítod. Ha a második esetben jobban merázza a kasznit leállítás közben a motor, lassan esedékes a lendkerék csere.

2. Beindítod, rálépsz a fékre. Nem nyúlsz a kuplunghoz, elkezded tolni a váltót 3. fokozatba, de nem kapcsolod be, csak megtolod és ott tartod mielőtt bekattanna (ha betudna). Ha rázza a kasznit, az szintén lendkerék gyanús.

3. Ha már nagyon szar a lendkerék akkor alapjáraton zakatol, ami ha benyomod a kuplungot elmúlik.


Ezt érdemes megnézni, mert ha te nem tudod kicserélni szervizben 4-800 eft-os móka típustól függően. Egyébként meg lehet venni egy lendkerekes autót is, ha a vételárba belekalkulálod a csere árát kuplungszettel együtt, ha esetleg ennek a költségnek a felét (vagy az egészet) le tudod alkudni, az még jobb.

2023. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Még egy megjegyzés. 4 millió ft-os 5 éves dízel nem 500 eft-os fizetéshez "való". Nálad kezdenek majd el kijönni a hülyeségei, ebből a fizuból ha még hitelt is fizetsz nem biztos hogy sikerül normálisan fenntartani.
2023. júl. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem látunk bele, megjósolni meg pláne nem lehet. Új autómmal is rengeteg garanciális probléma volt, pedig egy halom pénzt kifizettem érte. A javítás persze nem került nekem pénzembe, de akkor is bosszúság volt, hogy egy 0 km-es autót véve is buszozhatok, vonatozhatok órákat, munkahelyen magyarázkodhatok, hogy miért késtem, miért kell SOS szabadság, amikor éppen sürgős határidős munka van. Miközben ez előző 13 éves 310e km-t futott használtan vett kocsimmal soha nem jártam így, mindig mindenhova elvitt.

A fizetéseddel kapcsolatban nem akarok okoskodni, csak két dolog: jóval drágább volt az autóm és közel nem kerestem (most se) havi nettó 500-at. Nem szóróm a pénzt, megnézem mire költök, de nincsenek anyagi gondjaim, olyan szinten, hogy ha hó végén tele kell tankolni, vagy kell egy szett új gumi, nem kell szárazkenyéren élnem miatta. A másik (de ezt mindenki eldönti saját maga) soha nem vennék autót hitelre, akár használt, akár új. Amennyi pénzem van rá, addig nyújtózkodom. De ez csak az én hülyeségem...

2023. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Egy idősebb, keveset futott szívó benzinre valószínűleg nem menne rá gatyád. De nyilván te tudod.
2023. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
67%
öregebbet vegyél kevesebb kilométerrel
2023. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan úgy akarsz használt autót venni 4 millióért hogy a kezedben 1 millió forint van?Ez a világ fszsága,ha beugrik egy nagyobb javítás pl kuplung+kettőstömegű természetesen aranyáron miből fogod fizetni úgy hogy törlesztened is kell?

Abban a hónapban kevesebbet eszel vagy tartalékhoz nyúlsz,ha van egyáltalán?Ez pénzügyi öngyilkosság

2023. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudjátok, h van-e benne egyáltalán kettőstömegü lendkerék?

👎🖕

2023. júl. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írtam semmit a lendkerékről. De egy 2018-as dízel autóban 99%. hogy van. Mindenesetre nem ez az az alkatrész, ami miatt sikítva menekülnék egy autótól.

Kopóalkatrész. Oké, nem olcsó a cseréje. De kicserélteted, aztán újabb 200-250e km-ig biztos lehetsz benne, hogy nem kell hozzányúlni. Manapság egy fékcsere sem olcsó, bőben hat számjegyű összeg. Akkor csak azért mert egy autón elkopnak a betétek, tárcsák, azonnal szabadulni kellene tőle, mikor egyébként semmi más baja nincs?!

2023. júl. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 Én írtam a lendkereket. 2018-as dízel (már a 10 évvel öregebb dízelek 90%-ában is van), valószínűleg van benne. De ha a kérdező írt volna típust, nem vaktában lövöldöznék. Csak felhívtam a figyelmét egy, talán a legköltségesebb egy összegű javításra, amibe a vásárlást követő pár 10 ezer km-ben érdemes kalkulálni. Ha 1m ft van a kezében és úgy akar hitelre dízelt venni, akkor az az 5-6-700 eft amibe ennek a cseréje kerül, nagy költség. Több mint egy havi fizetése.

Egyébként tényleg kopó alkatrész, de nem 50 eft a cseréje. Azt is írtam, hogy ettől még meg lehet venni.

2023. júl. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!