Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy old timert miért elég 5...

Egy old timert miért elég 5 évente műszakiztatni?

Figyelt kérdés

Egy öregebb autónál 5 év alatt sok minden elromolhat, ami alkalmatlanná teheti a közúti használatra.

Miért nem kell 2 évente műszakiztatni őket, mint a többi járművet?


2023. júl. 25. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek többnyire egy garázsban porosodnak már, nem napi ingázásra használja őket a melóspisti.
2023. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan régi 7est, amit a garázson belül is egy óriás buborék fóliában tartottak, ami hermetikusan lezárta az autót.
2023. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

4 év.


Látszik nem vágod az OT-t :)

Azok az autók jobb állapotban vannak mint a hazai nem OT-s autóállomány 90%-a.

2023. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az oldtimerek az esetek döntő többségében a két műszaki között pont annyit mozognak, ami a műszakiról haza és otthonról a műszakira távot jelenti, esetleg valamilyen találkozó évente egyszer, és jó napot. Akit én ismerek oldtimerest, azokhoz a szerelő is házhoz jár. Ilyen felhasználás mellett sokszor az 5 év is halálosan indokolatlan.
2023. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
De így nem öregednek a gumi alkatrészek? Mert hogy nincs használva
2023. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3 Lekérdeztem egy ot-s rendszámú autót, azt öt évente műszakiztatták, 2010-ben, 2015-ben, 2020-ban, és a műszakija érvényes 2025-ig.

Tehát ötévente kell műszakiztatni.

2023. júl. 25. 15:22
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
De. És?
2023. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem önmagában attól lesz OT-s, azaz muzeális minősítésű egy autó, hogy öreg. Ezek általában restaurált autók, nem napi használatra. Hanem találkozókra, kiállításokra veszik elő őket. Esőt, sót szinte soha nem látnak, keveset futnak.

A közelmúltban volt nekem is 44 éves autóm, de nem volt OT minősített. Nem volt kedvem visszaalakítani a tirisztoros gyújtást hagyományosra, visszarakni az üzembiztosság szempontjából sokkal problémásabb mechanikus megszakítót, keresni rá diagonál gumikat, stb... Na ez is csak 2 évre kapott műszakit. De mivel vigyáztam rá, szintén nem napi futkosós volt, mindig csont nélkül megkapta. Így annyira nem volt nagy jelentősége számomra hogy 2 vagy 4 év.

2023. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Aki azért valóban foglalkozik OT-s autókkal az pont nem csinálja azt, hogy két műszaki között csak garázsban áll, tekintve, hogy egy autó állásában romlik a legtöbbet. Annyit azért használják, hogy gond ne legyen belőle.
2023. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Leülnek a folyadékok, beállhat a fék a dugattyúk,
2023. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!