Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terepjáróból(nem suv) inkább...

Terepjáróból(nem suv) inkább dieselt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Itt most egyáltalán nem az anyagiakra gondolok, hanem a teherbírásra és nyomatékra. Csupán jobban szeretem a benzint, de gondolom ez esetben a diesel a nyerő.

2023. júl. 12. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Felhasználási módja indokolja? Ha a terepre alkalmas futóműve miatt vennéd és sima közlekedésre akkor veheted benzinessel, nem lesz hátránya.

Ha építkezel, dolgozol vele építőiparban vagy nagy terheket viszel vele hosszú utakra néha utánfutóval akkor mindenképp dízellel venném.

2023. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha úgy akarod használni, hogy meg van rakva trágyával vagy 200 kilós vaddisznókat hajigálsz fel a platóra akkor nyilván, de egy könnyű terepjáróban mint a Dacia Duster vagy Suzuki Jimny nem lesz jobb a diesel.
2023. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb fogyasztás és a nagyobb nyomaték miatt én jobban szeretem a dieselt terepjáróban.
2023. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából felhasználási mód és felszereltség indokolja. Automata váltó esetén mindegy hogy benzin vagy dízel használati értékben. Ha nagy benzines , az megint jó benzinben is.


De a Diesel takarékosabb, határozottan.

2023. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!