Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi használatra melyik...

Napi használatra melyik gépjármű választása lenne a kettő közül ideálisabb ?

Figyelt kérdés

Budapesten belül napi használatra kellene egy közlekedésre alkalmas viszonylag nagy és kényelmes autó.Pesten kivül néha le járok (2-3hetente 1x)videékre is,ami oda vissza táv kb 500km.Persze ennek nagy része autópálya.

Jelenleg 2 autó tipusal szemezgetek.

Az egyik Bmw e39 528i sedan automata.

A 2.pedig egy szintén automata Audi A6 C5 2.8i.


Természetesen nem a kinálat legaljárról nézegetve bontószökevényekre gondoltam.

Lehetőleg 1-1.5millió között szerenék vásárolni.(Ha kicsit több az se baj!)



A fogyasztása nem igazán érdekel,hiszen nem azért vesz egy ember közel 3literes benzinmotorral és automata váltóvalegy autót. :)

Ami viszont érdekel engem az az,hogy vezetési élménye milyen egy már kb 20éves prémiumnak?

Melyiknek jobb az úttartása ?

Miben jobb egyik a másiktól ?

Melyik a szerviz igényeseb ?(nem a felmerülő szerviz számla lenne a legmeghatározóbb gond!)


Csak is a 2autó érdekel.Vélemyények tapasztalatok ?


2023. júl. 10. 10:54
A kérdező szavazást indított:
Bmw e39 528i automata
Audi a6 c5 2.8i quattro automata
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

mindegy melyiket veszed


Az autószerelőd előre fog neked köszönni:D

2023. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mind kettő jó.
2023. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
hihetetlen, hogy sosem fogytok el
2023. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, hogy ezt most komolyan gondolják..
2023. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ettől a kérdéstől Novot Tibit felmondott és beállt péknek.
2023. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
1-1,5 millió között 20 éves középkategóriás prémium nagy benzines motorral,automata váltóval Budapesti dugóban araszolásra?Ennyire hülye felvetést csak troll találhat ki,ennyire butának lenni nagyon nehéz(bár az a baj hogy lehetséges)
2023. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
1-1,5 millió a keret, és ezeket a német sz*rokat hajkurászod, ahelyett, hogy vennél valami kipróbált, nem szétkókányolt, megbízható japánt, és eltennéd a maradékot télire? :D
2023. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik jobban tetszik. Régi automata úgysem a vezetés élményéről szol, a 20 éves szilentek lengéscsillapítók és rugok már nem a stabilitás csúcsa, ha utángyártott javított van benne az se olyan mint a gyári, az összes cseréje meg a kocsi vetelaraval vetekszik ezek után úgy vélem összesen annyira jó, hogy elvigyen a és b között.


Az Audi Quattro amit néztél 9.9 másodperc alatt "gyorsul" százra, ez alapján egy alapmodell Dacia Duster vagy egy 900ccm-es Fiat 500 lehet az ellenfeled, így tulajdonképpen sportosságot nem igazán keresnek ebben a kategóriában.


Röviden ennyi, tényleg valassz szabadon, ha nagyon kellene választani ezekbol én a bmw-t vennem az kulturaltabban mozog.

2023. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os


Miért állitod egy számodra idegen emberre azt hogy buta?

Teszem fel nem gondolod,hogy ez a másik embernek rosszul is eshet?

187cm magas és 94 kilós emberke vagyok.Budapesten élek és igen kezd lassan 2év után kissé szűkös lenni a jelenlegi Vw Polo ami mellesleg egy 1.9PD motoros manuál 5sebességes állandó városi autóként szolgáló még mindig hibátlan DIZELES gépjármű.

Sajna nem tehetem meg,hogy akkár csak egy c6-ot vagy egy e60-at vásároljak,hiszen én "butus" úgy gondolod,hogy a régi például(de télleg ez csak egy példa) 520i vasblokkos (legendák szerint szinte már már elnyűhetetlen) valószinü,hogy jobban beváltabb mint a kényes benzines utodja.

Egyébként mindkét autó régi nagy álmom!

Pusztán csak ezért került kiirásra a kérdés.Persze ha van más nagyobb tipusú gépjárművel tapasztalatod,ne tartsd magadban!

2023. júl. 11. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!