Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri "fekete" szerelőt...

Megéri "fekete" szerelőt választani?

Figyelt kérdés

Opel Astra J 1.7cdti autóm kuplunghibás, már-már használhatatlan, mert annyira csúszik, hogy álló helyből 2ezres fordulattal lehet elindulni, emelkedőre pedig csak lendültből tud felmenni.

A tesóm ajánlott egy maszek szakit, aki otthon a garázsban egy hétvége alatt kicserélné 20e forintért. Igen, 20.000magyar forint a munkadíj! Annyi kényelmetlenség, hogy alkatrész beszerzéssel nem foglalkozik, szóval a kezébe kell adni a kuplungszettet, aztán ő bedolgozza. Típus ismerete van, mert a tesóm astráján is kuplungot cserélt 2 éve és azóta is működik, de én valahogy tartok tőle, mert mégiscsak feketén, számla és garancia nélkül dolgozik.

Jobb lenne inkább hivatalos szervizhez fordulni?



2023. júl. 3. 10:22
1 2
 11/16 veterán vas ***** válasza:
45%

Akár a kuplungszett beszerzése, akár a cseréje, hétköznapi rutin feladat.

Szóval, akinek a a bolti vásárlás okoz gondot, vagy a 20ezres munkadíjon agyal, az ne tartson autót.

2023. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg fekete szerelőt tartani, ugyanis a sötétzöld, vagy a kanárisárga lényegesen jobb. 😂
2023. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tesódat, hogy ő hol veszi/vette az alkatrészeket az Opeljához. Ha megtalálta ezt a szerelést vállaló embert, akkor biztosan kikereste a legjobb vagy legolcsóbb helyet.

Ha ez netes, akkor segíthet kiválasztani a megfelelő kuplungszettet. Ha bolt, akkor a forgalmiban levő motorszám alapján kikeresik a megfelelő alkatrészt.

Én Fordhoz a Cromax-nál szoktam vásárolni. Ha nem jó az alkatrész, 7 (vagy 14?) napon belül visszaveszik, akkor is, ha a boltból hozom el. Biztosan máshol is van ilyen lehetőség, rá kell kérdezni.

Ha nem érzed magad erre képesnek, akkor a házibarkács és a hivatalos szerviz között van még egy lehetőség. A magán autószerelő. Ők beszerzik az alkatrészeket, mert a nagyker 1-2 órán belül odaszállítja nekik. És azon is van nyereségük, mert kedvezményes árat kapnak, amit többnyire nem adnak tovább az ügyfélnek. Annyit számítanak fel, amennyiért Te kaptad volna.

2023. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől függ. Van aki számla mellett is csak kókányol és lehúz. Meg lehet lelkiismeretes és jó munkát végző az a szerelő is, aki nem ad számlát. Ki kell próbálni! Ha jó munkát végzett, akkor meg kell tartani. Ha meg nem vagy vele megelégedve, akkor ennyi volt a tanulópénz... Az, hogy lehet vinni az alkatrészt, számomra abszolút pozitívum. Mert így biztos nem az autodocos Ridex lesz Bárdi teliáras Sachs szettként elszámolva.
2023. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Cégautót hordtam szakszervizbe, beképzelt kis kcsg volt mind. Még a köszönés is kuriózum náluk. Számla, gari sosem volt

Sajátot csak feketén. Ajánlották, bevált, olcsó, gyors, tisztességes. Nekem bevált.

2023. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is Opel van. Ha kuplungot kellene cserélni akkor biztos nem a márkaszervizt választanám. Cromax vagy Autodocon megrendeled hozzá az alkatrészt. Megjegyzésbe megadod az autó alvázszámát, motorszámát, motorkódot, gyártási évet, hónapra pontosan. Alkatrész márka: Opelnél a Sachs a gyári beszállító (kuplung), hátsó főtengelyszimering (gyári GM-es) + váltóolaj (GM-es).
2023. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!